banner ad

Debata o przyszłości polskiego reportażu w Stacji Mercedes

2 września 2014

debata-o-przyszlosci-reportazu
We wtorek, 2 września o godz. 17.00, w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu odbędzie się debata dedykowana przyszłości polskiego reportażu z udziałem m.in. Romana Kurkiewicza, Lidii Ostałowskiej oraz Katarzyny Surmiak?Domańskiej. Dyskusję poprzedzą warsztaty dziennikarskie rozpoczynające się o godz. 16.00, które poprowadzi dziennikarz i reportażysta Krzysztof Majak.

Reportaż to forma określana jako sposób człowieka na lepsze zrozumienie innych i świata. Młodzi ludzie w Polsce interesują się reportażem i chcą się go uczyć. Dużym powodzeniem cieszą się warsztaty z pisania reportaży, lecz niestety często zdarza się tak, że autorzy nie mają gdzie publikować swoich tekstów. Jak wygląda w związku z tym kondycja tej formy dziennikarstwa w Polsce? Między innymi o tym będą dyskutowali goście zgromadzeni w Stacji Mercedes. Wśród prelegentów będą: Roman Kurkiewicz ? publicysta, wykładowca literatury faktu w Collegium Civitas, wcześniej także redaktor naczelny „Przekroju”, Lidia Ostałowska ? reportażystka, autorka m.in. książek „Cygan to Cygan”, „Farby Wodne”, „Bolało jeszcze bardziej”, dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Katarzyna Surmiak?Domańska ? reportażystka, autorka takich książek jak „Mokradełka”, czy „Beznadziejna ucieczka przed Basią”, wykładowczyni w Instytucie Reportażu, także związana z Gazetą Wyborczą. Wspólnymi siłami uczestnicy debaty postarają się przybliżyć gościom Stacji Mercedes, jaka przyszłość czeka polski reportaż. Moderatorem rozmowy będzie dziennikarka Anna J. Dudek.

Spotkanie z udziałem ekspertów poprzedzą warsztaty, prowadzone przez dziennikarza i reportażystę ? Krzysztofa Majaka, który da między innymi wykład na temat otwartej, zbliżonej do odbiorcy, formy dziennikarstwa internetowego oraz opowie o dziennikarstwie w dobie internetu. Prowadzący przybliży także uczestnikom warsztatu specyfikę pracy w serwisie internetowym, gdzie każda sekunda ma znaczenie przy redagowaniu treści, a jednocześnie niezbędna jest właściwa selekcja informacji oraz precyzyjny dobór kontentu.

Debata odbędzie się w Stacji Mercedes na rogu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie. Wstęp a wydarzenie jest wolny.

fot. mat. prasowe

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia