banner ad

Babski Slam w kwietniu we Wrocławiu

20 marca 2018


Strefa Kultury Wrocław zaprasza na Babski Slam ? turniej slamu poetyckiego, podczas którego na scenie zaprezentują się wyłącznie kobiety. Konkurs będzie dla wrocławskich poetek-performerek znakomitą okazją do skonfrontowania swojej twórczości z publicznością. Jako gośc specjalny pojawi się Rudka Zydel, zwyciężczyni Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 13 kwietnia, o godzinie 20:00. Ruszyły zapisy.

Slam poetycki to forma otwartego pojedynku poetów-performerów, podczas której zarówno amatorzy ciekawi sceny, jak i profesjonaliści mają okazję na żywo zaprezentować swoją twórczość. Na scenę zapraszani są zarówno soliści, jak i grupy, jednak zabronione jest używanie rekwizytów, przebrań czy muzyki. Uczestnicy mają trzy minuty na występ. Zwycięzcę wybiera publiczność.

Babski Slam to pierwsze z zaplanowanej serii spotkań ze slamem poetyckim we wrocławskim Imparcie. Dziewczyny, które zechcą przedstawić szerszej publiczności swoją twórczość, wystąpią na scenie kameralnej Impartu w piątek, 13 kwietnia. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych. Zapisy trwać będą do dnia rozpoczęcia imprezy ? zgłaszać można się do zakończenia pierwszej rundy turnieju.

Rudka Zydel

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Rudka Zydel, slamerka, zwyciężczyni Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego 2017, V edycji Slam Poetry Night, 11th Spoke?n?Word Festival oraz Finalistka Europejskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego 2017 w Brukseli. Jej pierwsza płyta slamowa, album „Łoskot”, ukaże się nakładem Wydawnictwa FKA w kwietniu tego roku. Wydarzenie poprowadzi Natalia Cyran ? wrocławska aktorka, improwizatorka, z zawodu storytellerka.

Wydarzenie jest kolejną odsłoną organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław cyklu „I?m part of”, który promuje najciekawsze niezależne działania z czterech pól aktywności kulturalnej: teatru, muzyki, tańca i performansu oraz stand up’u/slam poetry.

Bilety na Babski Slam kosztują 5 złotych i dostępne są w kasie Impartu (Mazowiecka 17) i na www.strefakultury.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży w Media Markcie, Saturnie i Empiku we Wrocławiu. Dla uczestniczek konkursu wstęp oczywiście jest bezpłatny.

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia