Zbrodnia, która przenika świat rzeczywisty i wirtualny w nowej trylogii „Carnivia”

4 listopada 2013

Carnivia. Bluznierstwo - premiera
6 listopada odbędzie się polska premiera thrillera „Carnivia. Bluźnierstwo”. Pierwsza część trylogii autorstwa Jonathana Holta wprowadza czytelnika w świat misternych intryg i tajemniczych zbrodni rozgrywających się we współczesnej Wenecji oraz na portalu społecznościowym, będącym wirtualną kopią miasta.

„Carnivia: bluźnierstwo” Jonathana Holta to opowieść o zabójstwie, korupcji i międzynarodowej intrydze sięgającej czasów wojny na Bałkanach. Jest to pierwsza część trylogii, w której włoska policjantka, kapitan Kat Tapo, musi rozwikłać mroczną intrygę łączącą CIA i kościół katolicki. Jeszcze przed premierą prawa do publikacji książki sprzedano do 16 krajów.

Akcja powieści rozpoczyna się przed gmachem jednego z najważniejszych kościołów Wenecji. Przypływ przynosi na schody świątyni ciało z dwoma pociskami w tyle głowy. Ofiara ? kobieta ? ubrana jest w szaty katolickiego księdza, co w religijnych mieszkańcach budzi odrazę i zabobonny strach. Kapitan Karabinierów Kat Tapo, dla której jest to pierwsze śledztwo w sprawie morderstwa, trafia na ślady, które okazują się być równie skomplikowane i zagmatwane jak labirynt uliczek włoskiego miasta. Wkrótce do główniej bohaterki dołącza Holly Boland ? młoda oficer amerykańskiej armii. Poszukiwania naprowadzają kobiety na trop siatki szpiegowskiej zorganizowanej przez Nato i CIA, która najwyraźniej wymknęła się spod kontroli.

Główna bohaterka odkrywa również trop w Carnivi ? wirtualnym świecie, który jest wierną kopią Wenecji stworzoną przez Daniela Barbo. Kat szybko zauważa, że z pozoru zwykły portal społecznościowy stał się zadziwiająco popularny. Kluczem do jego sukcesu jest możliwość zachowania anonimowości i prowadzenia nielegalnych interesów bez kontroli jakichkolwiek władz. Jenak nie drobni przestępcy i handlarze narkotyków są celem jej poszukiwań. Czy młodej oficer karabinierów uda się rozwikłać intrygę i uniknąć nacisków ze strony przełożonych?

Pierwsza część trylogii Jonathana Holta bywa porównywana do powieści Dana Browna, z tą różnicą, jak jest podkreślane, że stworzył ją autor, który potrafi pisać. Mieszkający w Londynie pisarz pracował nad misterną fabułą trylogii przez 18 miesięcy. Postacie, które poznacie na kartach „Bluźnierstwa”, pojawią się również w dwóch kolejnych częściach. „Potem będzie jeszcze więcej thrillera” – zapewnia Holt.

„Carnivia. Bluźnierstwo” ukaże się 6 listopada nakładem wydawnictwa Akurat.

fot. Hugh Dickens

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi