Nowe komiksy Lewisa Trondheima i Mateusza Skutnika już w grudniu

26 listopada 2013

Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy zapowiedziało na 2 grudnia dwie gorące premiery komiksowe. Jedną z nich jest kontynuacja świetnej polskiej serii „Rewolucje” Mateusza Skutnika, druga to premierowy album z cyklu „Ralph Azham”, za który odpowiada ikona francuskiej sceny komiksowej Lewis Trondheim.

Ralph Azhan tom 1

Lewis Trondheim „Ralph Azham tom 1: Czy oszukuje się tych, których się kocha?”

„Ralph Azham” to nowa na polskim rynku seria komiksowa jednego z najpłodniejszych i najwyżej cenionych twórców francuskiego komiksu. Czytelnikom Booklipsa mieliśmy już okazję przybliżyć dzieło autora o przypadkach pewnej anonimowej muchy. „Ralphem Azhamem” Trondheim powraca do światów fantasy, które eksploatował w cyklu „Donjon”, snując przy tym opowieść pełną dowcipu i swady. Cała wioska uważa tytułowego bohatera za bezwartościowe, niezdyscyplinowane i bezczelne indywiduum. Jako dziecko był wybrańcem, ale nie zyskał uznania wyroczni. Mimo to posiada dziwne zdolności (widzi narodziny i śmierć), czym regularnie wywraca życie wszystkich we wsi do góry nogami. Dlatego uchodzi za wyrzutka? dopóki nie stanie na drodze Hordy, grupy wojowników, której jak ognia boją się mieszkańcy wsi. Tak zaczyna się dla niego i Raula, małego chłopca, którego wziął pod swoją opiekę, życie pełne przygód? Seria „Ralph Azham” zaplanowana jest na przynajmniej 6 tomów. Drugi tom po polsku pojawi się w księgarniach już w marcu 2014. (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Rewolucje tom 8

Mateusz Skutnik i Szymon Holcman „Rewolucje tom 8: W kosmosie”

Sztandarowa seria komiksowa Mateusza Skutnika. Po „Rewolucjach” na morzu i we mgle autor zabiera swoich bohaterów w kosmos. W dobie silnika parowego, pylonów elektryczności, sieci sterowców oplatającej cały glob, przenośnej telefonii linowej i radia cóż jeszcze zostało do odkrycia? Kolektywy wynalazców coraz częściej zwracają swój wzrok w górę, do gwiazd, myśląc o pokonaniu ostatecznej bariery. Któż nie chciałby odkryć, co kryje się za kurtyną nieboskłonu? Nowy album składa się z sześciu historii, łącznie 96 stron, z czego 82 stron stanowi sam komiks. Po współpracy z Jerzym Szyłakiem przy dwóch ostatnich tomach tym razem w roli scenarzysty pojawił się Szymon Holcman z wydawnictwa Kultura Gniewu, który napisał jedną z historii. (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Oba komiksy można już zamawiać w promocyjnych cenach w sklepie wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi