Lincoln wybiera się do Meksyku w trzecim tomie komiksu

6 sierpnia 2013

Lincoln tom 3 - premiera
Nakładem Mroja Press ukazał się trzeci tom przygód największego zrzędy Dzikiego Zachodu. „Lincoln” autorstwa rodziny Jouvray od 29 lipca dostępny jest w sprzedaży.

Główny bohater jest sierotą wychowaną przez prostytutki z saloonu, sierotą wściekłą na cały świat. Nienawistny, podły, nieżyczliwy, ostatecznie zostaje znienawidzony przez całe miasteczko, w którym dorastał, i z niego przepędzony. Błądząc po bezdrożach Dzikiego Zachodu, młody buntownik spotyka tego, który naznaczy jego życie? Boga z krwi i kości, a ten postanawia podjąć się trudnego zadania sprowadzenia Lincolna na dobrą ścieżkę. Zawierają pakt, w wyniku którego powstaje niesamowity duet, wybuchowa mieszanka humoru i cynizmu! Oczywiście tam, gdzie jest Bóg, spodziewać się można również Diabła, co prowadzi Lincolna w coraz to nowe tarapaty.

Jak wyznał w jednym z wywiadów współtwórca „Lincolna”, Jérôme Jouvray, wraz z bratem Olivierem i jego żoną Anne-Claire zamierzali stworzyć komiks, który o poważnych sprawach traktowałby w zabawny sposób. Swój pomysł oparli na założeniu, że skoro Bóg stworzył człowieka na swój obraz, to sam – podobnie jak człowiek – musi być targany wątpliwościami i trochę manipulować. Wpadli więc na pomysł towarzyszącego Lincolnowi Boga – bezzębnego staruszka, który lubi być zaskakiwany przez swoje stworzenia.

W dotychczas wydanych w Polsce tomach Lincoln przemierzał już prerie Dzikiego Zachodu, stanął oko w oko z burmistrzem i gangami Nowego Jorku, a także znalazł się w zapyziałym więzieniu, gdzie czekała go śmierć. W trzecim tomie Lincoln trafia do Meksyku i nieświadomie bierze udział w rewolucji. W wirze wiekopomnych wydarzeń ważniejszym może jednak być fakt, że poznaje miłość w osobie rewolucjonistki Palomy la Saldena. Lincoln? Miłość? Dajcie spokój!

Trzeci tom „Lincolna” można już zamawiać w sklepie wydawnictwa. Jeśli chcielibyście zobaczyć kilkanaście przykładowych plansz z ponad 100-stronicowego tomu, wystarczy kliknąć tutaj.

Lincoln tom 3 - 13

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi