banner ad

Wydawnictwo Prószyński rozpoczęło sprzedaż książek drukowanych dużą czcionką

18 grudnia 2013

duze-litery-proszynski
Wydawnictwo Prószyński Media uruchomiło właśnie projekt Duże Litery. To idealna propozycja dla tych czytelników, którzy nie przepadają za e-bookami, a mają problemy ze wzrokiem lub nie chcą męczyć oczu czytając zbyt małą czcionkę.

Każda książka w wersji Dużych Liter jest drukowana na zamówienie czytelnika, w dużym formacie (16 x 23,5 cm), niespotykaną u innego wydawcy beletrystki czytelną czcionką (14 pkt.), w kolorowej, miękkiej oprawie. W ofercie znajdują się zarówno aktualnie wydawane pozycje, jak i książki, których nakład jest już wyczerpany.

Specjalnie opracowana grafika na stronie projektu (www.duzelitery.pl) sprawia, że zapoznanie się z ofertą i zamawianie książek jest niezwykle proste i wygodne. Dodatkowo przed złożeniem zamówienia istnieje możliwość sprawdzenia, jak czytelna będzie zamówiona książka ? wystarczy wydrukować (w skali 100% lub actual size) zamieszczony tam próbny plik PDF.

Projekt Prószyńskiego to już nie pierwsza próba wprowadzenia na nasz rynek powieści drukowanych dużą czcionką. Do tej pory podobne pomysły kończyły się zwykle niepowodzeniem ? nakłady tego typu publikacji były niewspółmierne do zainteresowania. Upowszechnienie się metody druku na żądanie, z której korzysta od niedawna wydawnictwo, to znakomity sposób, aby zapełnić istniejącą niszę, co w tradycyjnych warunkach rynkowych było trudne do zrealizowania.

fot. eflon/Flickr

Tematy: ,

Kategoria: newsy