W tak przystrojonej klasie chcieliby się uczyć wszyscy wielbiciele Harry?ego Pottera

21 sierpnia 2015

sala-lekcyjna-harry-1
Nauczycielka z Oklahomy (USA) wie, jak sprawić, żeby uczniowie ochoczo wracali po wakacjach do szkoły. Przystroiła salę lekcyjną swojej klasy w elementy nawiązujące do sagi o „Harrym Potterze”.

Wybór tej, a nie inne lektury nie był oczywiście przypadkowy ? w tym roku dzieci będą omawiać pierwszy tom sagi pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”, dlatego w klasie znalazły się dekoracje nawiązujące do tej książki. Nauczycielka rozmieściła w całym pomieszczeniu buteleczki z eliksirami i inne ozdobniki. Drzwi do sali przypominają wejście na peron 9 i ?, pudełek z przyborami szkolnymi pilnuje pluszowy trójgłowy pies, na stole w klatce siedzi zabawkowa sowa, a z kominka wylatują listy z zaproszeniami do szkoły.

sala-lekcyjna-harry-2

Nauczycielka uczy dzieci w wieku od 12 do 14 lat, które mają problemy z czytaniem i liczeniem (zaległości sięgają u nich zwykle trzech i więcej klas wstecz). W tym roku zamierza z nimi omówić pierwszy tom sagi, po jednym rozdziale tygodniowo. Aby nauka sprawiała im radość, przygotowała różne ćwiczenia i zabawy nawiązujące do powieści. Na przykład kiedy będą rozważać fragment, w którym Harry Potter otrzymał list zapraszający do nauki w Hogwarcie, wszystkie dzieci w klasie również otrzymają podobny list. Jak zapowiada, zajęcia będą uczyć i bawić.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna przygotowana przez nauczycielkę na początek roku szkolnego:

sala-lekcyjna-harry-3

sala-lekcyjna-harry-4

sala-lekcyjna-harry-5

sala-lekcyjna-harry-6

sala-lekcyjna-harry-7

sala-lekcyjna-harry-8

sala-lekcyjna-harry-9

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy