Ujawniono tytuł nowej powieści Harukiego Murakamiego

18 marca 2013


Japońskie wydawnictwo Bungei Shunju Ltd. wyjawiło tytuł zapowiadanej na 12 kwietnia najnowszej powieści Harukiego Murakamiego.

Pierwsza od trzech lat książka pisarza, który od kilku lat wymieniany jest wśród najpoważniejszych kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla, ma mieć w oryginale 376 stron i nosić tytuł „Shikisai o Motanai Tazaki Tsukuru to, Kare no Junrei no Toski”, co w wolnym tłumaczeniu z japońskiego znaczy „Tsukuru Tazaki, który nie ma kolorów, i jego rok pielgrzymki”.

Chociaż Murakami pilnie strzeże fabuły nowej powieści, na stronie wydawnictwa zamieszczono krótki, niewiele mówiący komentarz autora: „Od czasu ?1Q84?, której historia była niczym jazda kolejką górską, chciałem napisać coś innego, ale nigdy nie wiem, co to będzie, dopóki faktycznie nie zacznę pisać.”

Decyzja o zachowaniu szczegółów fabuły w tajemnicy podyktowana jest licznymi prośbami japońskich czytelników. Więcej o nowej powieści Murakamiego dowiemy się więc prawdopodobnie dopiero 12 kwietnia, w dniu japońskiej premiery książki.

Na zdjęciu załączonym do newsa japoński plakat zapowiadający najnowszą powieść Harukiego Murakamiego.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy