Terry Pratchett założył własną firmę producencką

2 października 2012


Autor „Świata Dysku”, Terry Pratchett, założył własną multimedialną firmę producencką, Narrativia, która będzie sprawowała wyłączną opiekę nad wszystkimi dziełami pisarza przenoszonymi na ekran filmowy i telewizyjny, media cyfrowe oraz nadzorowała sprzedaż gadżetów.

Siedziba firmy zlokalizowana będzie w Soho, w centrum Londynu. Pracować w niej będzie m.in. córka pisarza, Rihanna Pratchett. „To ekscytujący a zarazem naturalny rozwój dla mnie i moich dzieł. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z zespołem w celu opracowania nowych historii w obszarach innych niż tylko drukowanie i cyfrowe książki. Oczywiście czekam też, aż zobaczę, jak mój pierwszy projekt realizowany z myślą o dużym ekranie dochodzi do skutku” ? napisał w oświadczeniu autor.

Fanów Pratchetta ucieszy na pewno wiadomość, że firma pracuje już nad kilkoma adaptacjami telewizyjnymi i filmowymi z szeroko znanymi partnerami produkcyjnymi oraz uznanymi scenarzystami.

W pierwszej kolejności powstanie czteroczęściowy mini-serial na podstawie „Dobrego Omenu” napisanego wspólnie z Neilem Gaimanem. Za scenariusz odpowiadać będą Terry Jones z Monty Pytona oraz jego wspólnik Gavin Scott.

Trwają również przygotowania do trzynastoodcinkowego serialu „The Watch” (na podstawie powieści „Straż! Straż!”). Produkcja posiada budżet 26 milionów funtów, scenariusz zaś napisze Guy Burt („Rodzina Borgiów”).

Firma twierdzi, że jedną z jej kluczowych misji będzie zapewnienie, aby projekty pozostały wierne wizji pisarza.

Na zdjęciu załączonym do newsa pełny skład osobowy Narrativii. Od lewej: Rob Wilkins (biznes menedżer Pratchetta), Terry Pratchett, Rhianna Pratchett, Rod Brown (producent filmowy).

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy