Rozciągnij w bibliotece sieć do czytania dla najmłodszych

30 listopada 2013

Sieć czytania - 1
Hiszpańskie studio PlayOffice zajmujące się projektowaniem obiektów i przestrzeni dla dzieci zainstalowało w domowej bibliotece jednego ze swoich klientów „Sieć Czytania”. Wszystko po to, aby lektura książek dała najmłodszym jak najwięcej radości i zabawy.

Rozciągnięta między drewnianymi balustradami sieć przemieniła tradycyjną bibliotekę w interaktywną przestrzeń, gdzie dzieci mogą relaksować się i odpoczywać, jednocześnie czytając dobrą książkę. Sieć zawieszona jest w obiekcie pomiędzy dwoma poziomami, dzięki czemu rodzice przebywający na dole mogą bez problemu doglądać swoje pociechy nad głowami.

Zgodnie z zamierzeniami autorów ?Sieć Czytania? może być miejscem edukacji dzieci, ale także rozwijać ich inteligencję emocjonalną poprzez wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami.

Wprawdzie nie każda biblioteka (domowa czy publiczna) zaprojektowana jest w ten sposób, aby można było zamocować w niej sieć, tam jednak, gdzie jest to możliwe, projekt z pewnością stanowiłby atrakcyjny dodatek dla najmłodszych i dobry powód, żeby w bibliotece spędzać jeszcze więcej czasu.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć, jak „Sieć Czytania” sprawdza się w domowej bibliotece w Hiszpanii.

Sieć czytania - 2

Sieć czytania - 3

Sieć czytania - 4

„Sieć Czytania” to nie pierwszy projekt autorstwa PlayOffice przeznaczony dla najmłodszych miłośników literatury. Wcześniej studio zrealizowało już „Sekretne Czytanie”, czyli domową bibliotekę przypinającą dużą szafę, w której dzieci mogą schować się z ulubioną książką i poczytać.

Sekretne czytanie - 1

Sekretne czytanie - 2

fot. PlayOffice

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy