banner ad

Rosja: były nauczyciel zabił znajomego w trakcie kłótni o wyższość prozy nad poezją

29 stycznia 2014

zabil-za-poezje
Były nauczyciel z miejscowości Irbit na Uralu (Rosja) zabił nożem swojego znajomego w trakcie kłótni na temat wyższości jednego rodzaju literatury nad drugim.

Jak wynika z informacji przekazanych prasie przez śledczego z obwodu swierdłowskiego, ugodzony nożem 67-letni mężczyzna uparcie obstawał przy zdaniu, że „tylko proza jest prawdziwą literaturą”. Do tego stopnia rozsierdził tym swojego znajomego, 53-letniego byłego nauczyciela, który faworyzował poezję, że ten chwycił za nóż i zabił swojego oponenta.

Obaj mężczyźni byli rzekomo pijani w trakcie awantury. Do incydentu doszło w zeszłym tygodniu, ale podejrzany uciekł z miejsca zbrodni i przez kilka następnych dni ukrywał się w domu innego znajomego w pobliskiej wsi.

Zwolennik poezji, którego nazwisko nie zostało podane do wiadomości publicznej, został umieszczony w areszcie i oskarżony o morderstwo, za co grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Podobny incydent miał miejsce cztery miesiące temu w Rostowie nad Donem, kiedy to mężczyzna postrzelił drugiego w kolejce po piwo w trakcie zajadłego sporu o „Krytykę czystego rozumu” Immanuela Kanta.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy