Przemieniła dom rodziców w chatkę czarownicy z „Jasia i Małgosi” braci Grimm

10 grudnia 2015

chatka-jas-malgosia-1
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia mieszkająca w Los Angeles artystka, fotograf i piekarz w jednym, Christine McConnell, przemieniła dom swoich rodziców w chatkę czarownicy inspirowaną baśnią „Jaś i Małgosia”, którą spisali bracia Grimm.

Pamiętając, że chatka, przed którą stanęło dwoje wygłodzonych dzieci drwala, przypominała smakowite słodkości, wykonała ze styropianu zdobienia okien, cukierkowe kolumny, piernikowego ludzika i nagrobki oraz inne elementy wystroju. Efekt lukrowanej polewy na dachu wzdłuż dachówek uzyskała przy pomocy sznurka.

Po tygodniu intensywnych prac (każdego dnia spędzała na robieniu i montowaniu elementów jakieś 15 godzin) domek był gotowy. Finałem projektu była sesja zdjęciowa, podczas której odtworzono scenę z baśni. W rolę Jasia i Małgosi wcielili się bratanek i bratanica artystki, ją samą możemy zobaczyć na zdjęciu w roli czarownicy. Kostiumy, w jakie są ubrani, to również autorskie projekty pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia.

chatka-jas-malgosia-2

McConnell już przy okazji Halloween przemieniła dom rodziców w potwora. Jak tłumaczy, choć posiada własny dom w Los Angeles, woli dekorować ten należący do taty i mamy, ponieważ budynek ma charakterystyczny wygląd, który idealnie nadaje się do odtworzenia bajkowej scenerii. Dopóki więc rodzice będą wykazywać się dużą dozą tolerancji na pomysły córki, ma zamiar korzystać z ich uprzejmości.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć, jak powstawały dekoracje do chatki czarownicy z „Jasia i Małgosi”:

chatka-jas-malgosia-3

chatka-jas-malgosia-4

A tak wyglądał dom rodziców Christine McConnell podczas Halloween:

chatka-jas-malgosia-6

chatka-jas-malgosia-7

Więcej projektów artystki znajdziecie na jej oficjalnym profilu na Instagramie.

[am]
fot. Christine McConnell

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy