Camilla Läckberg napisała tekst piosenki na Eurowizję

10 grudnia 2015

lackberg-napisala-piosenke
Bestsellerowa szwedzka autorka kryminałów, Camilla Läckberg, poszła w ślady takich kolegów po piórze jak Jonathan Carroll czy Nick Hornby i zdecydowała się spróbować sił w pisaniu tekstów piosenek. Najgłośniej zapowiadanym dokonaniem na tym polu będzie wykonywany przez Annę Book utwór „Himmel för tv?” (ze szw. „Niebo dla dwojga”), który startuje w konkursie mającym wyłonić szwedzkiego kandydata na przyszłoroczny festiwal Eurowizji.

Jak zdradziła na swoim profilu na Instagramie Camilla Läckberg, udział jako autorka tekstu w wyścigu do Eurowizji jest spełnieniem jej wieloletnich marzeń. „Był to jeden z moich najważniejszych celów zawodowych i ciężko pracowałam nad jego realizacją przez kilka lat” ? napisała.

Piosenkę, do której muzykę skomponowali Sven-Inge Sjöberg, Larry Forsberg i Lennart Wastesson, wykona Anna Book. Artystka ta jest już weteranką na szwedzkiej scenie muzyki pop. Występuje od 1985 roku, a w konkursie eliminacyjnym do Eurowizji startowała aż trzykrotnie. Współpracę z Läckberg bardzo sobie ceni. „Podziwiam jej wszechstronność. Pisała ten tekst w Rio, w Hiszpanii oraz w swoim domu w kuchni ? naprawdę dobrze nam się razem współpracowało” ? powiedziała piosenkarka w rozmowie z gazetą „Helsingborgs Dagblad”.

Aby zakwalifikować się do Eurowizji utwór do tekstu Camilli Läckberg musi pokonać 27 rywali. Czy mu się to uda? Zobaczymy. „Himmel för tv?” to druga piosenka, do jakiej autorka kryminałów napisała ostatnio słowa. Kilka dni temu na szwedzkim rynku zadebiutował singiel Mathiasa Holmgrena „Ett Gott Nytt ?r” (ze szw. „Szczęśliwego Nowego Roku”), którego możecie wysłuchać poniżej. Jego tekst również popełniła Läckberg.

[am]
źródło: The Local, Aftonbladet

Tematy: , ,

Kategoria: newsy