Polski rysownik Piotr Kowalski zaangażowany w nową amerykańską serię komiksową o wiedźminie Geralcie

7 września 2016

nowy-komiksowy-wiedzmin-1
Amerykańskie wydawnictwo Dark Horse Comics postanowiło opublikować nową miniserię komiksową koncentrującą się na przygodach wiedźmina Geralta. Tym razem w historię Białego Wilka zaangażowani są także polscy twórcy.

„The Witcher: Curse of Crows” (z ang. „Wiedźmin: Klątwa wron”) to miniseria autorstwa Paula Tobina, scenarzysty nagrodzonego w 2013 roku Eisnerem za „Bandette”, który jest już dobrze znany także rodzimym czytelnikom, choćby przez wiedźmińskie komiksy wydawane przez Egmont. Tym razem Amerykaninowi partneruje Polak, Piotr Kowalski, odpowiedzialny za szatę graficzną. Kowalski znany jest zaś na rynku amerykańskim między innymi z wielokrotnie nagradzanej serii „SEX”. Warto przy okazji dodać, że to nie jedyny polski akcent, bowiem autorem okładki do pierwszego zeszytu jest Grzegorz Przybyś.

Komiksowa historia koncentruje się na losach Geralta oraz Ciri, którzy podejmują się pozornie prostej misji ratunkowej, sami stając się ofiarami spisku przygotowanego przez ich odwiecznego wroga odpowiedzialnego za stworzenie bestii mającej pokonać wiedźminów. Opowieść pomyślana jest jako zamknięta historia rozciągnięta na 5 zeszytów, które ukażą się w formie cyfrowej nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Póki co, nie wiadomo, czy doczekamy się również polskiej edycji.

Przy okazji ostatnich kontrowersji związanych z wypowiedzią Andrzeja Sapkowskiego, który nie szczędził złośliwości pod adresem twórców hitowej trylogii gier, czyli CD Projekt RED, twierdząc, że ich produkcja narobiła mu „mnóstwo smrodu”, można zauważyć, że komiksowi autorzy wprost sygnalizują, iż ich główną inspiracją jest świat wirtualnej rozrywki.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe plansze z komiksu:

nowy-komiksowy-wiedzmin-2

nowy-komiksowy-wiedzmin-3

nowy-komiksowy-wiedzmin-4

nowy-komiksowy-wiedzmin-5

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy