banner ad

Poczta Polska chwali się wynikami sprzedaży książek. Które tytuły najchętniej kupowali klienci w pierwszym półroczu 2022 roku?

19 sierpnia 2022

Sprzedaż książek i wydawnictw prasowych to jeden z rozwojowych filarów działalności handlowej, którą prowadzi Poczta Polska. Jak informuje spółka, w I półroczu 2022 roku klienci zakupili produkty z tego segmentu za łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. Które tytuły cieszyły się największym powodzeniem?

Hity sprzedażowe w Poczcie Polskiej to przede wszystkim wydawnictwa o tematyce prozdrowotnej. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku najlepiej sprzedawały się książki: „Cukrzyca i życie”, „Leki prosto z natury”, „Kuchnia i zdrowie” oraz „Encyklopedia zdrowia”. Wśród wydawnictw dla dzieci największą popularnością cieszyły się książeczki dla najmłodszych – kartonikowe, z okienkami, do kolorowania, wyklejania i zdrapywania.

„Klienci szukają u nas przede wszystkim różnego rodzaju poradników, choć literatura czy biografie sprzedają się także całkiem dobrze. Staramy się, aby każdy znalazł u nas coś dla siebie, dlatego dbamy o szeroki wachlarz pozycji dostępnych dla czytelników” – mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, dodając, że w swoich placówkach spółka oferowała w I półroczu prawie 800 tytułów wydawnictw książkowych dla dorosłych oraz ponad 700 tytułów dziecięcych.

Klienci Poczty Polskiej chętnie kupują także książki, które są wśród najlepiej sprzedających się tytułów w kraju. Bestsellery, które najczęściej znikają z półek, to m.in. „Empuzjon” – najnowsza powieść Olgi Tokarczuk, pierwsza po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla, czy książka o Wołodymyrze Zełenskim autorstwa Wojciecha Rogacina. Hitem sprzedażowym okazał się również tytuł „Polska i Rosja” autorstwa prof. Andrzeja Nowaka, który prezentuje historię napiętych i dynamicznych stosunków polsko-rosyjskich na przestrzeni wieków.

Poczta Polska chwali się, że nie tylko poszerza i urozmaica asortyment książek i prasy, ale też podejmuje działania, aby dbać o ich prezentację. W ostatnim czasie w wielu placówkach pojawiły się m.in. nowe ekspozytory. Spółka oferuje także możliwość ściągnięcie danego tytułu na życzenie klienta. Może to być przydatne rozwiązanie dla starszych osób z mniejszych miejscowości, które nie korzystają z zakupów online, a nie mają w pobliżu księgarni.

[am]
fot. Poczta Polska

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy