Pierwszy tom nowej trylogii Davida Lagercrantza zapowiedziany na 2021 rok. Znamy szczegóły

15 marca 2020


Po napisaniu trzech tomów sagi „Millennium”, którą kontynuował po zmarłym w 2004 roku Stiegu Larssonie, David Lagercrantz intensywnie pracuje nad nową, tym razem w pełni autorską trylogią. Pierwsza część ukaże się już w 2021 roku. Co wiemy o nowej serii?

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez szwedzką Agencję Norstedts, trylogia „Rekke” będzie współczesną sagą w stylu „Sherlocka Holmesa”. W centrum wydarzeń znajdzie się para bohaterów: młoda policjantka, która wychowywała się w trudnym sąsiedztwie, oraz starszy profesor specjalizujący się w psychologii i technikach przesłuchań. Ta dwójka będzie bardzo różnić się od siebie i postrzegać świat na różne sposoby. Jej słabość to młodszy brat przestępca, jego słabość to obezwładniająca depresja.

„Jestem podekscytowany możliwością ożywienia dwóch nowych postaci, które rozwijam od dłuższego czasu, wręcz od wczesnych lat pracy jako reporter kryminalny” – napisał w oświadczeniu David Lagercrantz. W jednym z wcześniejszych wywiadów autor powiedział, że nowa trylogia będzie bardziej depresyjna i mroczna od „Sherlocka Holmesa”. „Największym wyzwaniem jest to, że piszę z punktu widzenia kobiety. Na dodatek kobiety z zupełnie innego środowiska niż ja” – dodał.

Premiera pierwszego tomu trylogii zapowiedziana została na sierpień lub wrzesień 2021 roku. Prawa do publikacji kupiły wydawnictwa z ponad 20 krajów – głównie wydawcy sagi „Millennium”. Czy autorska seria powtórzy sukces, jaki Lagercrantz osiągnął za sprawą kontynuacji dzieła Larssona? Przekonamy się już w przyszłym roku.

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy