banner ad

Padł rekord: najdłuższe domino utworzone z książek

5 czerwca 2013

najdluższe domino z książek
31 maja Biblioteka Publiczna w Seattle (USA) w głównym budynku swojej placówki ustanowiła nowy rekord świata: najdłuższe w historii domino powstałe przy pomocy książek.

Ułożenie łańcucha składającego się z 2131 książek zajęło wolontariuszom siedem godzin i wymagało podjęcia pięciu prób. Przewracanie z kolei trwało zaledwie kilka minut. Domino rozstawione zostało między siedzącymi na podłodze czytelnikami. Jeśli dobrze przyjrzycie się zamieszczonemu poniżej materiałowi wideo, zauważycie, że część książek układa się w słowo: „read” (z ang. „czytać”).

Poprzedni rekord należał do Wielkiej Brytanii, gdzie w 2011 roku utworzono łańcuch domina składający się z 1000 książek. Wyczyn biblioteki w Seattle potwierdzono już na stronie recordsetter.com, zbierającej w jednym miejscu najwyższe osiągnięcia w swoich dziedzinach. Rekordowe domino rozpoczęło doroczny letni program czytania, który za pomocą przeróżnych atrakcji ma na celu zachęcać mieszkańców miasta do lektury książek również podczas wakacyjnego odpoczynku.

Kliknij w poniższy obrazek, żeby odtworzyć film:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy