Otwarta książka z bijącym sercem pośrodku ? budzący grozę tort inspirowany nowelą „Serce oskarżycielem” Poego

26 lutego 2020


Amerykanka Jane Martin, która od 45 lat specjalizuje się w tworzeniu fantazyjnych ciast, przygotowała na imprezę biurową z okazji Walentynek budzący grozę tort inspirowany nowelą „Serce oskarżycielem” Edgara Allana Poego. Żeby docenić efekt, koniecznie zobaczcie materiale filmowy poniżej.

Opublikowana w 1843 roku nowela „Serce oskarżycielem” to jedno z najbardziej znanych dzieł Poego. Narratorem historii jest mężczyzna, który morduje współlokatora, ćwiartuje jego ciało i ukrywa pod deskami podłogi. Sprawca słyszy jednak, jak serce zabitego nadal bije pod podłogą, co doprowadza go powoli do szaleństwa.

Jane Martin postanowiła nawiązać do tej historii, przygotowując walentynkowy tort. Ciasto ma kształt starej książki otwartej na utworze „Serce oskarżycielem” Edgara Allana Poego. Tekst noweli wydrukowany został przy pomocy drukarki do lukru. Największe wrażenie budzi jednak zakrwawione serce znajdujące się pomiędzy stronicami. Amerykanka wykonała je z galaretki. Dzięki podłączeniu małej pompki ma się wrażenie, jakby serce wciąż biło. Dźwięk pochodzi z osobnego źródła.

Film pokazujący, jak wygląda ciasto inspirowane nowelą „Serce oskarżycielem”, umieścił w serwisie YouTube syn autorki, mało znany aktor Alasdair Martin, który m.in. grał epizodyczną rolę w horrorze „Schronisko”. Wypieki Janet możecie podziwiać od niedawna na Instagramie:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy