banner ad

Nowy likier w hołdzie siostrom Brontë

23 lipca 2014

nowy-likier-bronte
Trzy słynne siostry zasłużone dla angielskiej literatury doczekały się nowego alkoholu na swoją cześć. Sir James Aykroyd przywrócił na rynek likier Brontë produkowany przed laty przez brytyjską firmę Gayle & Lister. Trunek, który trafił właśnie do sprzedaży, posiada nowe opakowanie oraz nowy smak.

Podczas gdy oryginalny likier Brontë bazował na miodzie i sprzedawany był w ceramicznym dzbanku, nowy trunek wyróżnia się elegancką butelką oraz charakteryzuje smakiem jeżyny wymieszanej z dzikim miodem, jaśminem i owocem tarniny.

Za przywrócenie marki do życia odpowiedzialny jest Sir James Aykroyd, biznesmen z dużym doświadczeniem na rynku napojów wyskokowych związany z muzeum sióstr Brontë w Zachodnim Yorkshire. Nowy właściciel chciałby dotrzeć ze swoim alkoholem do młodszych odbiorców, dlatego będzie on też sprzedawany jako likier do drinków. Opracowano już nawet szereg przepisów na koktajle, w tym Brontë Royale (likier zmieszany z szampanem) i Brontë Mule (likier, piwo imbirowe i limonka).

Butelka 0,7 litra trunku kosztuje 27 funtów. Część zysku ze sprzedaży przeznaczona zostanie na Towarzystwo Rodziny Brontë zajmujące się opieką nad spuścizną pozostawioną po pisarkach. Likier ma być dostępny nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Skandynawii, Rosji, Hiszpanii, Japonii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kanadzie i USA. Na razie nic nie wiadomo, czy uda się go nabyć również w Polsce.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy