Niespełniony pisarz stanie do pojedynku o prymat słowa nad obrazem w komedii romantycznej „Wypisz, wymaluj? miłość”

28 kwietnia 2014

Wypisz_wymaluj_1
20 czerwca 2014 roku na ekrany polskich kin wejdzie komedia romantyczna „Wypisz, wymaluj… miłość” w reżyserii Freda Schepisi („Lemur zwany Rollo”). Choć film nie jest ekranizacją żadnej książki, warto zwrócić na niego uwagę, bo literatura odgrywa w nim znaczącą rolę.

Bohaterem „Wypisz, wymaluj… miłość” (w oryginale: „Words and pictures”) jest Jack Marcus (w tej roli Clive Owen), autor jednego powieściowego bestselleru, który od lat nie może wydać książki i pracuje w szkole jako nauczyciel angielskiego. W tej samej szkole zajęcia plastyczne prowadzi Dina Delsanto (Juliette Binoche), malarka abstrakcjonistyczna, która zarzuciła karierę artystyczną z powodu artretyzmu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dzieli ich wszystko. On jest wyluzowanym lekkoduchem, ona zamkniętą w sobie i dość chłodną w obyciu osobą. On zachwyca się możliwościami słów, dla niej największe znaczenie ma pobudzająca siła obrazu. Obojgu brakuje jednak szczęścia i spełnienia zawodowego.

Wypisz_wymaluj_2

Pewnego dnia Jack rzuca Dinie wyzwanie. Muszą przekonać swoich uczniów, co w życiu jest ważniejsze – słowa, czy obrazy? Czy uda im się przekonać podopiecznych do swoich racji? A może zainspirują siebie nawzajem do stworzenia czegoś nowego? O tym przekonacie się już w czerwcu. Już teraz możemy was jednak zapewnić, że rywalizacja o serca i umysły podopiecznych zbliży do siebie te na pozór zupełnie odmienne charaktery.

W komedii romantycznej z literaturą w tle obok Clive?a Owena i Juliette Binoche zobaczymy Amy Brenneman („Dziewięć kobiet” i „Gorączka”), Keegana Connora Tracy?ego („Bates Motel” i „Dawno, dawno temu”) oraz Navida Negahbana („Homeland”). Film wchodzi na ekrany polskich kin 20 czerwca 2014.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Wypisz, wymaluj… miłość”:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy