Nauczycielka napisała powieść erotyczną. Będą konsekwencje?

12 grudnia 2012


Carol Ann Eastman, nauczycielka języka angielskiego z Ohio (USA), ściągnęła na siebie uwagę mediów, współpracowników z pracy oraz uczniów po tym jak wyszło na jaw, że napisała i wydała pod pseudonimem powieść erotyczną.

Książka reklamowana na Amazonie hasłem „Chelsea Handler spotyka 50 twarzy Greya” nosi tytuł „Schooled” i opowiada o nauczycielce, która mści się na zdradzającym ją mężu, angażując się w liczne pozamałżeńskie romanse, niektóre z byłymi uczniami.

Wprawdzie powieść ukazała się pod pseudonimem Deena Bright, jednak uczniowie i współpracownicy z Hoover High School w North Canton w stanie Ohio, gdzie nauczycielka pracuje od 7 lat, jakimś sposobem dowiedzieli się, kto kryje się pod pseudonimem, co wzbudziło powszechne zdumienie.

Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego w North Canton powiedział w rozmowie z Canton Repository, że chociaż jest rozczarowany zachowaniem nauczycielki, to nie złamała ona żadnego prawa.

Chociaż powieść napisana przez Eastman jest fikcją literacką, nauczycielka zdążyła zatrudnić już adwokata, na wypadek gdyby szkoła albo któryś z rodziców uczniów domagałby się jej usunięcia. Ta ostrożność nie powinna dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę, że w wywiadzie udzielonym Lisa’s Book Review (w czasie gdy przygotowywaliśmy materiał, wywiad został już zdjęty ze strony) autorka książki powiedziała: „Jestem nauczycielką, do której każdy uczeń – chłopak czy dziewczyna – przychodzi ze swoimi problemami(…) Znam ich historie, ich sekrety, ich błędy. Wiele razy, w szczególności jeśli chodzi o chłopców, myślę ?Koleś, planujesz to wszystko źle; mogłabym sprawić, że dobierzesz jej się do majtek przed końcem lekcji?.Będąc nauczycielem, nigdy tego nie powiem. Ale wiem, czego dziewczyny chcą. Wiem, czego chłopcy chcą. Wiem, czego ja chcę: w łóżku, od mężczyzny, w życiu. Ludzie, który nie wiedzą, czego ostatecznie chcą, miotają się w związkach, nie pracując nad swoimi relacjami”.

fot. Facebook

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy