banner ad

Na skwerze w Lubinie staną wkrótce postacie z Kajka i Kokosza

3 lipca 2013

figury Kajko i Kokosza - 1
Przy ulicy Kruczej na osiedlu Przylesie w Lubinie powstaje skwer poświęcony bohaterom słynnej polskiej serii komiksowej Janusza Christy. Jak tłumaczy w rozmowie z legnickim Radiem Plus Rafał Rozmus, naczelnik wydziału infrastruktury lubińskiego magistratu, jest to kolejny etap rewitalizacji pobliskiego terenu, rozpoczęty w zeszłym roku budową tematycznego placu zabaw dla dzieci.

Rzeźby popularnych postaci komiksowych mają stanąć na skwerze już w najbliższych dniach. Obok Kajka i Kokosza znajdą się tam m.in. kasztelan Mirmił oraz jego żona Lubawa, zbój Łamignat wraz z czarownicą Jagą. Z rozpostartymi ramionami przechodniów witał zaś będzie krwawy Hegemon z Kapralem. W tak doborowym towarzystwie nie mogło oczywiście zabraknąć również smoka Milusia. Ten ostatni przyozdobi fontannę w centralnym miejscu skweru, a zamiast ognia z jego paszczy tryskać będzie woda.

Rzeźby bohaterów znanych z komiksów Janusza Christy odlane zostały z brązu. Aktualnie firma Malpol Fiberglass, realizator zlecenia, wykonuje przy nich ostatnie prace wykończeniowe.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć, jak prezentują się słynni mieszkańcy Mirmiłowa i dwaj groźni Zbójcerze.

figury Kajko i Kokosza - 2

figury Kajko i Kokosza - 3

fot. Malpol Fiberglass

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy