banner ad

Michał „Śledziu” Śledziński rapuje o „Osiedlu Swoboda”

2 września 2014

sledzinski-rapuje
Kolejny twórca dołączył do grupy autorów, którzy mają już na swoim koncie przygodę z muzyką. Tym razem jest to scenarzysta i rysownik komiksowy Michał „Śledziu” Śledziński, a nagranie ma niebagatelny związek z jego działalnością komiksową, bowiem nosi tytuł „Osiedle Swoboda”.

Wprawdzie utwór opublikowany został dopiero teraz, i to od razu w formie teledysku, w rzeczywistości powstał już nieco ponad rok temu, podczas sesji z zespołem Obiboki. Obiboki to muzyczno-komiksowy projekt dwójki twórców komiksowych, Szawła Płóciennika i Norberta Rybarczyka, którzy uznali, że miłość do swego ulubionego medium mogą wyrażać również za pomocą dźwięków. Do tej pory złożyli już muzyczny hołd m.in. takim kultowym postaciom, jak Łamignat z „Kajka i Kokosza”, Smok Diplodok z „Podróży smokiem Diplodokiem” i marvelowski Hulk.

Nieprzypadkowo teledysk do „Osiedla Swoboda” opublikowano pod koniec sierpnia. Wówczas to nakładem Kultury Gniewu ukazał się spin-off najsłynniejszego komiksu Śledzińskiego poświęcony najbardziej charakterystycznej postaci zamieszkującej osiedle, Niedźwiedziowi, a także trzecie wydanie samego „Osiedla Swoboda”.

osiedle-niedzwiedz

„Osiedle Swoboda” to obyczajowa historia z życia miejskiej młodzieży, która lubi ostrą muzę, imprezy, alkohol i inne używki. Snujący się po osiedlowych uliczkach bohaterowie borykają się z przemocą, nudą, tępymi dresiarzami i kacem, czyli z tym wszystkim, na co narażeni są codziennie młodzi ludzie. Pierwowzorem osiedla było bydgoskie Szwederowo, na którym Śledziński się wychowywał.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk do „Osiedla Swoboda”, w którym rapuje Michał „Śledziu” Śledziński. Tekst do utworu napisali Jan Sławiński i Łukasz Kolender:

To nie jedyny muzyczny hołd dla kultowego komiksu Michała „Śledzia” Śledzińskiego. 1 września premierę miał również nowy teledysk „Nasze Osiedle Swoboda” promujący najnowszy projekt ekipy Rap Addix, czyli mixtape TrueSzczurs:

[am]
fot. Obiboki

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: muzyka, newsy