Magazyn „Papermint” zawiesza działalność

11 czerwca 2013

koniec "Paperminta"?
Joanna Laprus-Mikulska, redaktor naczelna magazynu o książkach „Papermint” zawiesiła wydawanie miesięcznika. Powodem jest wycofanie się dotychczasowego inwestora z finansowania pisma.

„Czy to oznacza koniec ?Paperminta?? Nie. Wierzę, że nie. Jesienią planuję wznowienie. Czy się uda? Musi” ? pisze Laprus-Mikulska na profilu magazynu na Facebooku. „Wierząc, że zmiany są konieczne, bo oznaczają postęp, mobilizujemy siły do działania.”

Ostatni, łączony numer pisma (luty-marzec) ukazał się 15 lutego tego roku. Od przynajmniej dwóch miesięcy czytelnicy i prenumeratorzy z niepokojem śledzili fanpage „Paperminta”, domagając się jakichkolwiek informacji na temat dalszych losów ukazywania się gazety. Jak się okazuje, obawy były w pełni uzasadnione. Czy redakcji uda się zgodnie z zamierzeniem wznowić działalność jesienią? Przekonamy się już wkrótce.

„Papermint” to istniejący od czerwca 2011 roku miesięcznik lajfstylowy, skoncentrowany na lansowaniu mody na czytanie. Pismo kierowane było do osób, dla których czytanie książek jest ulubioną formą spędzania wolnego czasu, poszukujących informacji związanych z wydarzeniami kulturalnymi, interesujących się także filmem, teatrem i szeroko pojętą sztuką.

Tematy: ,

Kategoria: newsy, prasa