Kraków chce zakupić mieszkanie po Miłoszu z myślą o pisarzach goszczących w mieście

14 czerwca 2016

mieszkanie-milosza-1
Włodarze Krakowa zainteresowani są zakupem od spadkobiercy Czesława Miłosza mieszkania, w którym noblista spędził ostatnie lata swego życia. Miejsce to ma być przeznaczone do korzystania dla pisarzy goszczących w mieście.

„Właśnie zakończyłem spotkanie z synem Czesława Miłosza w sprawie mieszkania po jego ojcu. Umówiliśmy się, że pan Anthony Miłosz przeprowadzi w najbliższym czasie wszystkie formalności spadkowe i formalności związane z wpisami do ksiąg wieczystych, żeby miasto mogło od niego kupić mieszkanie” ? napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

mieszkanie-milosza-2

Przy okazji prezydent ujawnił, że miasto planuje w przyszłości przenieść oryginalne wyposażenie mieszkania do Domu Literatury, który powstanie w dawnym składzie solnym. Lokum zaś zostanie wyposażone w duplikaty sprzętów, jakie miał na stanie noblista, i będą mogli z niego korzystać literaci goszczący w Krakowie.

W mieszkaniu przy ulicy Bogusławskiego 6 w Krakowie Czesław Miłosz żył i pracował przez blisko dziesięć lat aż do śmierci w 2004 roku.

mieszkanie-milosza-3

[am]
fot. Google Street View, Wydawnictwo Literackie

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy