Eva Longoria zagra w ekranizacji „Zmierzchu i upadku” Evelyna Waugha

14 czerwca 2016

eva-longoria-zmierzch-i-upadek
Znana z serialu „Gotowe na wszystko” Eva Longoria wcieli się w rolę Margot Beste-Chetwynde w trzyodcinkowym miniserialu stacji BBC 2 realizowanym na podstawie powieści Evelyna Waugha „Zmierzch i upadek”.

zmierzch-i-upadekOpublikowana w 1928 roku powieść „Zmierzch i upadek” opisuje historię pochodzącego z arystokratycznej rodziny Paula Pennyfeathera, który po wyrzuceniu z Oxfordu za pijackie ekscesy podejmuje pracę jako nauczyciel w walijskiej szkole. Tam zaczyna romansować z matką jednego z uczniów, bogatą Margot Beste-Chetwynde. To dopiero początek całej serii niezwykłych, wręcz surrealistycznych przygód, na skutek których Paul kończy w więzieniu za handel żywym towarem.

Powieść doczekała się już ekranizacji w 1969 roku. Zapowiadana produkcja BBC będzie pierwszą telewizyjną adaptacją prozy Waugha. Scenariusz miniserialu napisze James Wood. Na ekranie, obok Evy Longorii, zobaczymy brytyjskiego komika Jacka Whitehalla, pamiętanego z roli detektywa Poirot Davida Sucheta oraz grającego w serialu „Nocny recepcjonista” Douglasa Hodge’a.

Miniserial na podstawie „Zmierzchu i upadku” zobaczymy jeszcze w tym roku. Okazją ku temu jest 50. rocznica śmierci pisarza.

[aw]
fot. Sportsfile (Web Summit)

Tematy: , , ,

Kategoria: film