Katarzyna Nosowska zapowiada na maj swój debiut literacki!

5 kwietnia 2018


Katarzyna Nosowska odsłania nowe oblicze ? jako pisarka i humorystka! 23 maja do sprzedaży trafi debiutancka książka artystki zatytułowana „A ja żem jej powiedziała”. Publikacja zawierać będzie żartobliwe teksty, które była wokalistka zespołu Hey zamieszcza w formie filmików na swoim profilu na Instagramie.

Wszystko zaczęło się od przyjaciółki Nosowskiej, Agaty Kuleszy. Aktorka wpadła kiedyś do niej na kawę i pokazała aplikację Snapchat, której używa jej siostrzenica do robienia sobie żartów. Piosenkarka pomyślała, że nagra w ten sposób jeden filmik i zamieści na swoim profilu na Instagramie, który do tej pory był praktycznie martwy i znajdowało się na nim tylko kilka zdjęć. Ten pierwszy filmik przypadł odbiorcom do gustu, którzy docenili duże poczucie humoru Nosowskiej, tym samym motywując ją do kontynuowania zabawy.

„Stwierdziłam, że skoro ludzie w komentarzach piszą, że ich to bawi, że się uśmiechają, to pomyślałam, że w tych jakże miejscami siermiężnych czasach uśmiech to jest coś, co jest niezwykle cenne” ? powiedziała Nosowska w programie „Między Słowami” Hanny Lis. Piosenkarka uznała zatem, że jeżeli ma moc sprawienia, że tysiące osób uśmiechną się każdego dnia, to „taka powinność wobec świata” bardzo ją interesuje.

Na filmikach jednak się nie kończy, gdyż wydawnictwo Wielka Litera zapowiada na 23 maja wydanie książki „A ja żem jej powiedziała”. Tytuł pochodzi od słów, którymi zaczyna się większość filmików. Publikacja zawierać będzie 50 krótkich, żartobliwych tekstów wzbogaconych o ilustracje.

„Jest nawet na Instagramie taki filmik, w którym stwierdzam, że to, że zwolniło się parę miejsc na liście lektur szkolnych, nie oznacza, że od razu muszę wydawać książkę. Ale to było silniejsze ode mnie. To nie jest nic wielkiego, to jest jakaś taka propozycja na plażę, na wyjazd, do pociągu. Pomyślałam sobie, że to jest świetna forma przedłużenia tej komunikacji, którą uprawiam w mediach społecznościowych. Nie oszczędzam tam siebie, sporo o sobie opowiadam” ? skomentowała Nosowska w programie „Między Słowami”.

W 2017 roku zespół Hey, w którym Nosowska występowała przez ćwierć wieku, zakończył działalność. Artystka mówiła wtedy, że to jej inicjatywa, ponieważ chce odnaleźć się poza zespołem, a wiek, w jakim wszyscy członkowie kapeli się znajdują, to ostatni moment, żeby poczuć, jak to jest zaryzykować. Od tego czasu mogliśmy oglądać ją w epizodycznej roli w filmie „Pitbull. Ostatni pies”. Teraz czas na książkę. Może jeśli publikacja odniesie sukces, doczekamy się kolejnych literackich projektów Nosowskiej?

[am]
fot. Katarzyna Nosowska/Instagram

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy