Jeszcze jedna książka Terry?ego Pratchetta w sierpniu!

2 marca 2016

nowy-zbior-dla-dzieci-pratchetta
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom otrzymamy jeszcze jedną nieznaną książkę Terry?ego Pratchetta. Wydawnictwo Penguin Random House zapowiedziało na sierpień publikację zbioru opowiadań dla dzieci twórcy „Świata Dysku”.

„The Witch?s Vacuum Cleaner” (z ang. „Odkurzacz czarownicy”) to drugi po „Smokach na zamku Ukruszon” zbiór wczesnych opowiadań dziecięcych Pratchetta. Tym razem również towarzyszyć będą im ilustracje Marka Beecha.

W nowej książce znajdziemy 14 opowieści o piratach, oszustach czy walkach na jedzenie. Historie te Pratchett napisał, gdy miał siedemnaście lat. Widać w nich zalążki pomysłów, które autor rozwinął w swoich późniejszych książkach, co czyni ten zbiór tym bardziej ciekawym dla fanów.

„Terry był zachwycony ciepłym odbiorem ?Smoków? i wiele dla niego znaczyło, że dzieci czytają i kochają te historie. ?The Witch?s Vacuum Cleaner? są tak samo głupkowate i błyskotliwe i nie możemy się doczekać, aby podzielić się tą książką z młodszymi i starszymi czytelnikami” ? powiedział Rob Wilkins, który reprezentuje spadkobierców pisarza.

Światowa premiera zbioru opowiadań zapowiedziana została na 25 sierpnia.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy