James Patterson i Bill Clinton zapowiadają drugi wspólny thriller

22 maja 2020


Współpraca między byłym prezydentem USA Billem Clintonem i pisarzem Jamesem Pattersonem zaowocowała jednym z największych bestsellerów na rynku amerykańskim, w związku z tym panowie postanowili napisać wspólnie drugą powieść.

Zapowiadana książka nosi tytuł „The President’s Daughter” (z ang. „Córka prezydenta”) i nie jest kontynuacją powieści „Gdzie jest prezydent”, lecz nową, niezależną od niej historią, która jednak też rozgrywa się w środowisku głowy państwa. Światowa premiera thrillera zapowiedziana została na czerwiec 2021 roku.

Fabuła ma koncentrować się na byłym prezydencie, którego niefortunna misja wojskowa kosztowała drugą kadencję. Zaszywa się więc w domu w wiejskiej okolicy New Hampshire, gdzie chce wieść możliwie anonimowe życie w otoczeniu najbliższej rodziny. Ale kiedy zostaje poinformowany o nadciągającym zagrożeniu dla córki, okazuje się, że jego wpływy, powiązania i wiedza, które zdobył jako prezydent, mogą nie być równie ważne, jak szkolenie, które przeszedł niegdyś w marynarce wojennej.

„Nigdy nie przypuszczałem, że napiszę książkę z takim mistrzem opowieści jak Jim, a tym bardziej dwie. Byłem wdzięczny za sukces pierwszej powieści i wierzę, że czytanie 'Córki prezydenta’ ucieszy czytelników tak samo, jak mnie cieszyła praca nad nią” – oświadczył Bill Clinton.

„Współpraca z prezydentem Clintonem była najważniejszym wydarzeniem w mojej karierze i cieszę się, że mam okazję pisać z nim ponownie. Satysfakcję sprawiła mi entuzjastyczna reakcja na naszą pierwszą książkę, wyczekuję więc, żeby oddać w ręce czytelników 'Córkę prezydenta’ – nie będą rozczarowani” – napisał James Patterson.

„Gdzie jest prezydent”, czyli pierwsza powieść napisana wspólnie przez Billa Clintona i Jamesa Pattersona, odniosła duży sukces komercyjny. Sprzedała się na świecie w nakładzie przekraczającym 3,2 miliona egzemplarzy. Aktualnie sieć telewizyjna Showtime pracuje na jej ekranizacją. W rolę prezydenta wcieli się David Oyelowo.

Współpraca obu panów przy „Córce prezydenta” będzie miała prawdopodobnie ten sam charakter, co przy pierwszej książce. James Patterson bardziej skupi się na warstwie literackiej, a udział pisarski Billa Clintona będzie nieco mniejszy, ale za to były prezydent USA dostarczy szczegółów dotyczących życia głowy państwa.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy