Irregular Choice wypuszcza kolekcję butów inspirowanych „Alicją w Krainie Czarów”

22 lutego 2016

buty-alicji-w-krainie-czarow-1
Brytyjska marka Irregular Choice zapowiedziała na koniec lutego premierę limitowanej kolekcji damskich butów inspirowanych „Alicją w Krainie Czarów”. To owoc współpracy podjętej w zeszłym roku z wytwórnią Walta Disneya.

W kolekcji znajdą się zarówno buty na wysokim, jak i niskim obcasie przedstawiające znane postacie z powieści Lewisa Carrolla, jak Alicja, Kot z Cheshire czy Szalony Kapelusznik. Przy projektowaniu obuwia nawiązano do wizerunków bohaterów, jakie mogliśmy oglądać w animowanej ekranizacji książki z 1951 roku.

Umowa z Disneyem sprawiła, że projektanci butów musieli ściśle dostosować się do wymogów licencyjnych i zachować wierny wygląd postaci. Jeśli mieliście już okazję poznać nietypowe fasony butów Irregular Choince, wiecie, jak bogatą wyobraźnią potrafią wykazać się ich twórcy. Świadczyć o tym może chociażby model z Kotem z Cheshire, który w wysokim obcasie ma wmontowane migające światełko.

buty-alicji-w-krainie-czarow-2

Buty inspirowane „Alicją w Krainie Czarów” trafią do sprzedaży 26 lutego. Z uwagi na ograniczoną ilość egzemplarzy obuwie będzie dostępne jedynie w wybranych sklepach oraz na stronie internetowej marki. Cena w zależności od modelu wahać się będzie od 130 do 270 funtów.

Współpraca z Disneyem wiąże się z zapowiadaną na maj premierą filmowej wersji „Alicji po drugiej stronie lustra”. Irregular Choince miała już okazję wypuścić jesienią ubiegłego roku kolekcję butów nawiązujących do sagi „Gwiezdne wojny”.

Buty tej brytyjskiej marki założonej pod koniec lat 90. przez Dana Sullivana to małe dzieła sztuki o nieszablonowym wzornictwie, co zjednuje im zainteresowanie gwiazd muzyki pop i osób lubiących niekonwencjonalną modę. Do fanek Irregular Choice należą m.in. Nicki Minaj, Gwen Stefani, Katy Perry, Rita Ora i Miley Cyrus.

buty-alicji-w-krainie-czarow-3

buty-alicji-w-krainie-czarow-4

buty-alicji-w-krainie-czarow-5

buty-alicji-w-krainie-czarow-6

buty-alicji-w-krainie-czarow-7

buty-alicji-w-krainie-czarow-8

buty-alicji-w-krainie-czarow-9

buty-alicji-w-krainie-czarow-10

buty-alicji-w-krainie-czarow-11

buty-alicji-w-krainie-czarow-12

[am]
fot. Irregular Choice
źródło: Daily Dot, Irregular Choice

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy