banner ad

Ekranizacja „Alicji po drugiej stronie lustra” zapowiedziana na maj 2016. Zobacz najnowsze spoty reklamowe

2 lutego 2016

alicja-po-drugiej-stronie-lustra-zapowiedz
Kampania promująca zapowiadaną na 26 maja 2016 ekranizację drugiej części przygód „Alicji w Krainie Czarów” nabiera tempa. Walt Disney opublikował dwa nowe spoty promujące film. Możemy usłyszeć w nich głos zmarłego niedawno aktora Alana Rickmana.

W „Alicji po drugiej stronie lustra” swobodnie opartej na bestsellerowej książce L. Franka Bauma tytułowa bohaterka powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie. Wcielającej się w Alicję Mii Wasikowskiej towarzyszyć będą aktorzy znani już z filmu Tima Burtona sprzed sześciu lat: Johnny Depp, Helena Bonham Carter i Anne Hathaway. Wielbicieli kina, zwłaszcza tych, którzy będą oglądać film w anglojęzycznej wersji, z pewnością ucieszy fakt, że głosu Gąsienicy ponownie zdążył użyczyć Alan Rickman. To będzie ostatnia rola brytyjskiego aktora zmarłego w tym miesiącu na raka.

Reżyserem „Alicji po drugiej stronie lustra” jest James Bobin, który ma już na koncie dwa filmy o Muppetach. Z nowych twarzy na ekranie zobaczymy m.in. Sachę Barona Cohena w roli Władcy Czasu i Rhysa Ifansa, który wcieli się w ojca Szalonego Kapelusznika.

Czym będzie się różnić reżyserka wizja Jamesa Bobina od Tima Burtona? W jednym z wywiadów Mia Wasikowska wspominała, że reżyser „Alicji po drugiej stronie lustra” jest „zupełnie inny… Emocje bohaterów są dla niego bardzo ważne, pchnął nas w innym kierunku, co było wspaniałe. Mieliśmy też więcej planów zdjęciowych(…) podczas gdy pierwsza Alicja w 90% była kręcona na zielonym ekranie”.

Poniżej możecie zobaczyć dwa najnowsze spoty reklamujące film:

Pierwszy pełny zwiastun „Alicji po drugiej stronie lustra” z polskim dubbingiem:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film