banner ad

Fani J.K. Rowling wykonali Hogwart ze stron „Więźnia Azkabanu”

13 października 2015

hogwart-ze-stron-ksiazki-1
Internet podbija animacja poklatkowa, w której szkoła znana z powieści o przygodach Harry?ego Pottera została zrekonstruowana przy wykorzystaniu stron trzeciego tomu serii.

Animacja została wyprodukowana przez amerykańską firmę marketingową Unpopular Now. „Jesteśmy wielkimi fanami J.K. Rowling” – wyjaśnił pod filmem twórca projektu, Peter Heacock. Konstrukcja została w całości wykonana ręcznie, a prace nad nią trwały cały miesiąc. „Musieliśmy eksperymentować z klejem i papierem, oraz z rozwijającą się fabułą [animacji]. Dużo schrzaniliśmy. Proste rzeczy zajmowały sporo czasu. Oświetlenie okien, ruchy kamery i sprawienie, żeby sowa z origami poleciała ? wszystko to było dużym wyzwaniem” – powiedział Heacock w rozmowie z „BuzzFeed”.

Do budowy Hogwartu wykorzystane zostały karty powieści „Harry Porter i więzień Azkabanu”. Jak zdradził Heacock, musiał kupić używaną kopię, ponieważ dostał zakaz wykorzystania rodzinnego egzemplarza. Okazało się jednak, że „papier książki był zbyt cienki, by podtrzymać strukturę”. „Rozwiązaniem było zeskanowanie stron i wydrukowanie ich na kartonie” – wyjawił.

hogwart-ze-stron-ksiazki-2

Pomysł na animację przyszedł twórcy podczas oglądania czołówki serialu „Gry o Tron”. „Uwielbiam to intro, ale zawsze uważałem, że byłoby lepsze, gdyby zrobili je ręcznie. Jednak po tym, jak zrobiliśmy to wideo ręcznie, zrozumiałem, dlaczego wykonali je na komputerze” ? śmieje się Heacock.

Twórca animacji zdradził powód, dla którego wykonano całe przedsięwzięcie. „Jedynym celem jest to, żeby J.K. Rowling to zobaczyła. Tylko tego pragniemy i będziemy szczęśliwi” ? powiedział.

[ks]
źródło: Buzzfeed

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy