Do sprzedaży trafiła pierwsza tapeta z cyfrową biblioteczką

26 czerwca 2014

tapeta-z-ksiazkami-1
Czytelnicy w Rumunii bodaj jako pierwsi na świecie mogą wyposażyć swoje mieszkania i biura w prywatną biblioteczkę na miarę XXI wieku. Tamtejszy oddział sieci telefonii komórkowej Vodafone, sieć salonów meblowych MobExpert, agencja reklamowa McCann Bucharest i Narodowa Biblioteka Cyfrowa wprowadziły wspólnie do sprzedaży tapetę z cyfrową biblioteczką.

Projekt przypomina typową tapetę i nie zajmuje żadnego miejsca w mieszkaniu. Zgodnie z intencją pomysłodawców pozwala za to uatrakcyjnić nieużywaną ścianę w pokoju. Ma to być idealne rozwiązanie dla miłośników literatury, którzy uwielbiają nowoczesne technologie i nie mają miejsca, aby trzymać w mieszkaniu tradycyjne książki.

W jaki sposób działa tapeta z cyfrową biblioteczką? Klient, który chciałby ozdobić nią swoją ścianę, loguje się na stronie Narodowej Biblioteki Cyfrowej, wybiera swoje ulubione książki z dostępnych tytułów, może także przyozdobić wirtualny regał prywatnymi zdjęciami i innymi dekoracjami. Po dokonaniu zamówienia tapeta do naklejenia na ścianę zostanie dostarczona bezpośrednio pod drzwi zamawiającego.

tapeta-z-ksiazkami-2

Książki wydrukowane na tapecie zawierają kody QR, które po zeskanowaniu pozwalają właścicielowi lokum na czytanie tekstu na swoim przenośnym urządzeniu. Tapeta z cyfrową biblioteczką ma nie tylko promować używanie mobilnego internetu w mieszkaniach, ale także podsunąć przemysłowi wydawniczemu nowy rodzaj platformy, jaki pisarze i wydawcy mogą wykorzystywać do sprzedaży swoich książek.

Na poniższym materiale filmowym możecie zobaczyć, jak prezentuje się w mieszkaniu tapeta z cyfrową biblioteczką:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy