banner ad

Biuro Literackie łowi poetów przed debiutem

15 kwietnia 2015

10-polow-literacki
Biuro Literackie zaprasza poetów przed debiutem książkowym do udziału w 10. edycji Połowu. Realizowany od 2005 roku projekt skierowany jest do autorów, którzy nie wydali jeszcze swojej debiutanckiej książki. Jego celem jest zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie im literackiego startu.

Aby spróbować swoich sił, należy przygotować zestaw 13 wierszy i przesłać go, korzystając ze specjalnej aplikacji na stronie portliteracki.pl. Trzeba się pospieszyć, ponieważ tym razem zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie do 21 czerwca 2015 roku.

Najciekawsi twórcy dostaną swoją szansę prezentacji na trzech wakacyjnych Portach Literackich w Kołobrzegu (8 lipca w ramach Wolnej Plaży Poetów), Gdańsku (19 sierpnia podczas Wolnego Rynku Poetów) oraz Stroniu Śląskim (26 września na Wolnej Stacji Poetów). Dobre czytanie będzie przepustką do znalezienie się w tradycyjnym almanachu Biura Literackiego.

Jubileuszowa edycja Połowu korzysta ze sprawdzonej formuły Wolnego Rynku Poetów z Portu 2014. Otwartą dla zakwalifikowanych autorów scenę poprowadzą w Kołobrzegu Marta Podgórnik, w Gdańsku Roman Honet, a w Stroniu Śląskim Dariusz Sośnicki. Oceny zakwalifikowanych autorów w każdym miejscu każdorazowo dokonywać będzie kilkuosobowe jury.

W ostatnich latach tomiki laureatów Połowu były publikowane przez m.in.: Instytut Mikołowski, WBPiCAK i Zieloną Sowę. W Biurze Literackim w 2014 roku ukazały się debiuty Martyny Buliżańskiej (Nagroda Silesiusa) oraz Szymona Słomczyńskiego (Nagroda Złoty Środek Poezji oraz finał Nagrody Nike).

Wśród najbardziej znanych uczestników projektu znajdują się m.in.: Sławomir Elsner, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Agnieszka Mirahina, Julia Szychowiak. Ich debiutanckie książki były nie tylko nominowane do licznych nagród literackich, również tych najważniejszych (Gdynia, Nike, Silesius), ale również wyróżniane wieloma z nich.

Tematy: ,

Kategoria: newsy