Autorka kryminałów skazana za wynajęcie mordercy w celu zabicia męża

14 listopada 2012


Pochodząca z Teksasu autorka powieści kryminalnej została skazana na 30 lat więzienia za wynajęcie płatnego mordercy, który miał zabić jej męża.

Jak donosi „Huffington Post”, historia sięga zeszłego roku, kiedy to lokalna policja otrzymała wiadomość od informatora, że 54-letnia Nancy Mancuso Gelber szuka mordercy na zlecenie. Za namową stróżów porządku informator zaaranżował spotkanie między kobietą a tajnym agentem, który udawał płatnego zabójcę. Podczas spotkania zleceniodawczyni odwołała się do swoich doświadczeń literackich. Wyjaśniła funkcjonariuszowi udającemu mordercę, że napisała powieść kryminalną i jest zaznajomiona z procedurami przeprowadzania śledztwa, dlatego chce, aby morderstwo wyglądało na wypadek.

Pisarka dała ?zabójcy? dwa zdjęcia 55-letniego męża i adres domu. Przekazała mu również swoją złotą obrączkę z diamentem jako zaliczkę i obiecała 60 tysięcy dolarów z polisy ubezpieczeniowej małżonka.

Dzień później policja zastosowała podstęp. Pod drzwiami domu kobiety pojawili się oficerowie mówiąc, że jej mąż nie żyje i poszukują sprawcy czynu. Gelber dobrowolnie udała się na posterunek, aby pomóc w sprawie. Gdy się tam pojawiła, policjanci przyprowadzili funkcjonariusza udającego mordercę i zaaranżowali jego aresztowanie. Pisarka, zapytana czy rozpoznaje tego mężczyznę, zaprzeczyła. Pozwolono jej opuścić budynek, a pięć godzin później pod drzwi jej domu zajechali śledczy z nakazem aresztowania.

Gelber przebywała w areszcie od grudnia 2011 roku. W kwietniu tego roku sfinalizowano jej rozwód, sprawa sądowa ruszyła pod koniec zeszłego miesiąca. Oskarżyciele powiedzieli, że przypuszczalnym motywem postępowania było pragnienie wyrwania się z małżeństwa i osiągnięcie korzyści majątkowych – pisarka byłaby głównym spadkobiercą po mężu przynajmniej trzech polis ubezpieczeniowych na łączną sumę 480 tysięcy dolarów.

Kobieta została uznana winną i skazana na 30 lat więzienia (z możliwością ubiegania się o zwolnienie warunkowe po 15 latach) za namawianie do popełnienia płatnego morderstwa,.

Wydając wyrok, sędzia ostrzegł, że jeśli kobieta zdecyduje się napisać książkę o swoim przestępstwie, jej były mąż będzie mógł zażądać części zysków.

Wydana przed dwoma laty pod pseudonimem Nancé J. Mancuso powieść skazanej nosi tytuł ?Temporary Amnesia? (z ang. ?Tymczasowa amnezja?) i opowiada o mężczyźnie, który z pomocą lekarza, komputerowego maniaka i alfonsa ucieka z więzienia. Panowie obmyślają plan, aby wykorzystać pięćdziesiąt prostytutek, którym zaaplikują mieszankę leków, dzięki czemu nieświadome kobiety będą obrabowywać dla nich banki. ??Tymczasowa Amnezja? zrobi na was wrażenie! Czasami może nawet okazać się, że trzymacie stronę tych złych!? ? czytamy w opisie książki na Amazonie.

Przed zleceniem zabójstwa Gelber była skoncentrowana na robieniu kariery literackiej. Teraz będzie miała dużo więcej czasu, aby realizować swoje marzenie. Albo myśleć o ucieczce. Tylko czy w realnym życiu będzie mogła liczyć na pomoc lekarza, komputerowego maniaka i alfonsa?

fot. Brazos County Sheriff’s Office

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy