Autorka „Bridget Jones” chciałaby napisać powieść pod pseudonimem

2 czerwca 2014

fielding-pisanie-pseudonim
Helen Fielding, autorka trzech bestsellerowych książek o perypetiach Bridget Jones, myśli o tym, aby pójść w ślady J. K. Rowling i zacząć pisać nową powieść w zupełnie innym gatunku, a następnie wydać ją pod pseudonimem.

Jak donosi dziennik „The Telegraph”, podczas zakończonego właśnie w Wielkiej Brytanii festiwalu literackiego Hay Festival Fielding przyznała, że chodzą jej po głowie takie pomysły. Obawia się jednak, że ktoś szybko odkryłby, kto jest autorem książki, gdyż pisarka ma dość charakterystyczny styl i nie potrafi się go wyzbyć.

Fielding powiedziała, że już próbowała odbiec od humorystycznego tonu „Dzienników Bridget Jones”, pisząc poważną powieść, ale kiedy przeczytała to, co zdążyła przelać na papier, uznała, że tekst jest okropny.

Pisarka twierdzi, że być może dlatego tak trudno jest jej zmienić styl pisania, gdyż ona i Bridget mają ze sobą wiele wspólnego. Zwykle w wywiadach temu zaprzecza, ale kiedy jej agent otrzymał telefon ze stacji benzynowej z informacją, że odjechała, nie zapłaciwszy za benzynę, musiała przyznać, że są pewne cechy, które dzieli ze swoją bohaterką.

Fielding wciąż liczy, że uda jej się wydać powieść pod pseudonimem. Ma tylko nadzieję, że obejdzie się bez afer, jak to miało miejsce w przypadku J. K. Rowling.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy