Żywe trupy. Narodziny Gubernatora

Autorzy: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2011
Tytuł oryginału: The Walking Dead: Rise of the Governor
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: miękka
Format: 13.5 x 20.5 cm
Liczba stron: 362
ISBN 9788393157570

Kup książkę w księgarni Selkar
Kup książkę w księgarni Lideria
Kup ksiązkę w księgarni wydawnictwa

Opis:

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks, potem pojawił się rewelacyjny serial. W końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających historię kultowych postaci z uniwersum The Walking Dead.

Gubernator. Ten rządzący Woodsbury despota znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości: w jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych, a tym, którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i nogi. Kiedy tylko pojawił się w komiksowym cyklu „Żywe trupy”, został okrzyknięty przez magazyn Wizard „Złoczyńcą roku”, a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników kontrowersje. Nadszedł czas, by sięgnąć do korzeni.
Dzięki książce, którą trzymasz w ręku, dowiesz się, jak Gubernator stał się tym, kim jest, jak trafił do miejsca, w którym po raz pierwszy ujrzeli go fani serii, i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z ich bezpiecznej przystani.
Wybierz się w podróż po świecie, gdzie człowiek musi walczyć nie tylko o swoje życie, ale i duszę. Stań na krawędzi przepaści, na której dnie spoczywa ludzkość.
Zobacz, jak powstaje legenda.
Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

Materiały o książce:

„Gubernator narodził się w powieści” – recenzja książki
Fragment powieści ?Żywe trupy. Narodziny Gubernatora?