banner ad

Tajemnica Caravaggia

Tajemnica CaravaggiaAutor: Tilman Rohrig
Tłumaczenie: Sława Lisiecka
Wydawnictwo: Muza S.A.
Rok wydania: wrzesień 2013
Tytuł oryginału:
Rok wydania oryginału: 2007
Oprawa:
Format:
Liczba stron: 512
ISBN 978-83-7758-473-6

Opis:

Zbeletryzowana biografia włoskiego malarza Michelangela Merisi, zwanego Caravaggio (1571-1610).

Tilman Roering, autor bestsellerowych powieści historycznych, opowiada o fascynującym, burzliwym i awanturniczym życiu jednego z największych malarzy europejskich.
Przedstawia jego dzieciństwo i lata spędzone w Mediolanie, gdzie uczył się malarstwa i gdzie został uwiedziony przez jednego z nauczycieli, co już na zawsze zadecydowało o jego upodobaniach seksualnych.
Następnie przenosi czytelnika do Rzymu, w którym Caravaggio najpierw cierpiał biedę, potem trafił do papieskiego malarza Cesariego, a w końcu znalazł możnego mecenasa i dzięki niemu rozpoczął swoją wielką karierę.
Autor pokazuje również tę gorszą stronę artysty, człowieka porywczego, skłonnego do bójek i awantur, który musiał uciekać z Rzymu, bo zabił człowieka.

Tłem dla tej barwnej opowieści są wydarzenia epoki, odgłosy inkwizycji, odkrycia kopernikańskie, proces Giordana Bruna, intrygi w Watykanie.
W książce znajdziemy także przewodnik po obrazach, ciekawy opis warsztatu Caravaggia, a także okoliczności życiowe, które towarzyszyły powstawaniu jego arcydzieł.

Materiały o książce:

„Tajemnica geniuszu” – recenzja książki
Fragment powieści „Tajemnica Caravaggia” Tilmana Röhriga
„Tajemnica życia i sztuki Caravaggia w nowej powieści Tilmana Röhriga pod patronatem Booklips.pl!” – zapowiedź