Opowieści z najdalszych przedmieść

Opowieści z najdalszych przedmieść Autor: Shaun Tan
Ilustracje: Shaun Tan
Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: marzec 2013
Tytuł oryginału: Tales from Outer Suburbia
Rok wydania oryginału: 2008
Oprawa: twarda
Format: 185 x 240 mm
Liczba stron: 96
ISBN 9788360915769

Kup książkę w sklepie wydawnictwa

Opis:

Piętnaście historii, z których każda opowiada o dziwnej sytuacji lub zdarzeniu, mających miejsce w na co dzień całkiem normalnej, podmiejskiej okolicy. U kogoś w ramach studenckiej wymiany zamieszka osobnik malutki jak orzeszek. Ktoś inny spotka na trawniku przed opuszczonym domem morskie stworzenie. W czyimś domu odnaleziony zostanie tajemniczy dodatkowy pokój, a w zwyczajnym parku pojawi się niepokojąca maszyna.

W swojej najnowszej publikacji pochodzący z Australii Shaun Tan, jeden z najbardziej znanych na świecie autorów książek dla dzieci i młodzieży, przygląda się jak zwykli ludzie reagują na pojawiające się w ich życiu nieznane, tajemnicze, inne. Czy odkryją jego prawdziwe znaczenie? Zrozumieją je? A może po prostu przeoczą, zajęci swoimi sprawami?

Tan, laureat prestiżowej nagrody im. Astrid Lindgren z 2011 roku, autor nagradzanej na całym świecie powieści graficznej Przybysz i laureat Oscara za animowaną adaptację swojej książki The Lost Thing, po raz kolejnych zachwyca czytelników w każdym wieku mądrymi – czasem zabawnymi, czasem wzruszającymi ? opowieściami i ich przepiękną warstwą graficzną.

Materiały o książce:

„Obrazem i słowem” – recenzja książki

Przykładowe strony:

Opowieści z najdalszych przedmieść - 1 Opowieści z najdalszych przedmieść - 2