banner ad

Crom i uczeń czarnoksiężnika

Autor: Krzysztof Stelmarczyk
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: marzec 2012
Tytuł oryginału: Crom i uczeń czarnoksiężnika
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: 328
ISBN 978-83-26503-59-7

Kup książkę na stronie wydawnictwa

Opis:

Crom nie jest zwykłą dziewczynką. Jest zadziorna, pyskata i robi tylko to, na co ma ochotę. Crom jest niezwykła też z innego powodu ? jej iskra jest inna. Nie większa, ale mocniejsza. I nikt nie wie dlaczego.

Darek von Deth chce zabić Crom i przejąć jej iskrę. Dzięki niej jego uczeń, Per, stanie się wreszcie czarnoksiężnikiem… Nie łatwo jednak zabić kogoś takiego jak Crom. I to nie ważne, czy jest się największym czarnoksiężnikiem, magicznym Villem czy Czarną Królową.

Kiedy Crom spotyka na drodze ucznia czarnoksiężnika, zaczyna się jej wielka podróż. W towarzyskie druida, Montgomerego P. Bora i Pera, rozpoczyna wędrówkę przez potężne i pełne magii lasy Królestwa Baśni, Mitu i Legendy. Zanim podróżni dotrą do stolicy Mu, spotka ich wiele przygód, i dołączy do nich wielu przyjaciół: krasnolud Bjorn Bjornson Junior, wilkołak Wilk Bardzo Zły i Harry, mały chłopiec znany wszystkim jako? Czerwony Kapturek.

Całe szczęście, że ktoś czuwa nad Crom, a miecz Rudobrodego ? Iskra Bohatera ? nieustannie ostrzega przed niebezpieczeństwem. Czarny Mistrz wciąż czai się gdzieś w pobliżu…

Materiały o książce:

Fragment powieści „Crom i uczeń czarnoksiężnika”
„Crom i uczeń czarnoksiężnika” Krzysztofa Stelmarczyka już w księgarniach! – zapowiedź