banner ad

„Crom i uczeń czarnoksiężnika” Krzysztofa Stelmarczyka już w księgarniach!

23 marca 2012

fot. Mariusz Gawlik

Z wielką przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Zielona Sowa ukazała się na rynku debiutancka powieść naszego redakcyjnego kolegi, Krzysztofa Stelmarczyka, pt. „Crom i uczeń czarnoksiężnika”.

Bohaterka książki, Crom, nie jest zwykłą dziewczynką. Jest zadziorna, pyskata i robi tylko to, na co ma ochotę. Crom jest niezwykła też z innego powodu ? jej iskra jest inna. Nie większa, ale mocniejsza. I nikt nie wie dlaczego.

Darek von Deth chce zabić Crom i przejąć jej iskrę. Dzięki niej jego uczeń, Per, stanie się wreszcie czarnoksiężnikiem… Nie łatwo jednak zabić kogoś takiego jak Crom. I to nie ważne, czy jest się największym czarnoksiężnikiem, magicznym Villem czy Czarną Królową.

Kiedy Crom spotyka na drodze ucznia czarnoksiężnika, zaczyna się jej wielka podróż. W towarzyskie druida, Montgomerego P. Bora i Pera, rozpoczyna wędrówkę przez potężne i pełne magii lasy Królestwa Baśni, Mitu i Legendy. Zanim podróżni dotrą do stolicy Mu, spotka ich wiele przygód, i dołączy do nich wielu przyjaciół: krasnolud Bjorn Bjornson Junior, wilkołak Wilk Bardzo Zły i Harry, mały chłopiec znany wszystkim jako? Czerwony Kapturek.

Całe szczęście, że ktoś czuwa nad Crom, a miecz Rudobrodego ? Iskra Bohatera ? nieustannie ostrzega przed niebezpieczeństwem. Czarny Mistrz wciąż czai się gdzieś w pobliżu…

„Crom i uczeń czarnoksiężnika” to pełna humoru, soczysta fantasy, napisana z myślą o młodszych czytelnikach, ale powinna spodobać się również tym dojrzalszym, którzy z pasją zaczytują się kolejnymi tomami Terry’ego Pratchetta.

Wszyscy, którzy chcieliby spotkać się z autorem, zaproszeni są jutro, tj. w sobotę, o 13.30 na stoisko KIK podczas odbywającego się w Poznaniu Ogólnopolskiego Festiwalu Miłośników Fantastyki Pyrkon 2012.

Kliknij, żeby przeczytać fragment powieści „Crom i uczeń czarnoksiężnika”.

Poniżej można obejrzeć pełną poligrafię książki:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi