Wygraj egzemplarze „Wampira z KC” Andrzeja Pilipiuka! [ZAKOŃCZONY]

24 kwietnia 2018


Z okazji wydania przez Andrzeja Pilipiuka nowej książki pt. „Wampir z KC” wspólnie z wydawnictwem Fabryka Słów przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze najnowszego tomu opowiadań o perypetiach wampirów żyjących w Polsce w czasach upadku komuny i narodzin krwiożerczego kapitalizmu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jak nazywał się ulubiony wokalista Małgosi, jednej z głównych bohaterek serii o wampirach Andrzeja Pilipiuka (a przynajmniej ulubiony zanim została wampirzycą)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Andrzej Pilipiuk ? Wampir z KC”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 7 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Limahl.

Egzemplarze książki „Wampir z KC” otrzymują:

Michał Brzoza,
Anna Wierzańska,
Kacper Bartosiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Andrzej Pilipiuk „Wampir z KC”

Opis: Komuna ustępuje miejsca krwiożerczemu kapitalizmowi, co jednak wcale nie oznacza, że wszystko nagle układa się świetnie. To był taki dobry plan, co mogło się nie udać?! Miały być zyski z wyśrubowanych norm i wakacje w Bułgarii. Miał być wyzysk i poganianie klasy robotniczej batogiem przez spasionego burżuja z cygarem w zębach. Miało być tak pięknie. Miało, ale się…

Wampiry przeżywają szereg traum: najpierw Zakład Pracy wysyła je na urlop. Wiadomo, że najgorsze we wczasach jest to, że nie ma nic do roboty. A bez roboty człowiek głupieje. Wampir również, bo wampir wszak też człowiek, tylko nieco bardziej martwy. Następnie Drucianka upada , mimo śmiałego planu naprawczego, który miał dziarskim i zwycięskim krokiem wprowadzić kulejący zakład w krwiożerczy kapitalizm. I znowu- najgorsze w bezrobociu jest to, że nie ma nic do roboty.

Może z powodu tych trudnych przeżyć oba wampiry nie mają tyle co kiedyś cierpliwości do kamieniczników czy byłych ubeków i ich pomysłów na nową rzeczywistość. W ogóle ta nowa rzeczywistość jakaś taka…podobna łudząco do tej starej. Cóż, kapitalizm najwyraźniej już jest, ale kapitalistów zapomnieli dowieźć.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe