Wygraj egzemplarze powieści „Zbiornik 13” Jona McGregora [ZAKOŃCZONY]

16 maja 2018


Z okazji polskiej premiery powieści „Zbiornik 13” Jona McGregora wspólnie z wydawcą książki, oficyną Czytelnik, proponujemy wam konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera, przejmującej i budzącej niepokój powieści, w której tragedia jednej rodziny kładzie się cieniem na życiu wielu osób. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile razy Jon McGregor był nominowany do Nagrody Bookera?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jon McGregor ? Zbiornik 13”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 29 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: trzy razy.

Egzemplarze powieści „Zbiornik 13” otrzymują:

Katarzyna Wysocka,
Agnieszka Kasprzak,
Michał Dorosz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: Pierwsza od 2010 roku książka nagrodzonego Impac Prize autora powieści „Nawet psy”. Środek zimy, pierwsze lata XXI wieku. Przebywająca na wakacjach dziewczynka zaginęła w pagórkowatym terenie w sercu Anglii. Wieśniacy zostają wezwani do pomocy w poszukiwaniach obejmujących całe wrzosowiska, policja organizuje blokady dróg, a do spokojnej zazwyczaj wsi zjeżdżają tłumy reporterów.

Poszukiwania zaginionej trwają, a życie toczy się dalej; ludzie się rodzą, umierają, wracają, wyjeżdżają, zdradzają, bogacą i ubożeją. Bo taka jest kolej rzeczy, bo tak musi być. Wobec tragedii niezmienna jest też przyroda ? pod krokwiami stropu kościoła wiszą nietoperze, czaple pełnią straż w nurcie rzeki, kwiczoły gnieżdżą się stadami w koronach głogów, a w głębokich lasach buszują borsuki i lisy ? parzą się i walczą, polują i umierają.

Napisana oszczędną prozą o wielkiej sile rażenia i dyskretnym wdzięku, powieść McGregora jest portretem zapracowanej wspólnoty, na której życie pada cień straty obcych ludzi. Stanowi ona zarazem studium rytmów świata natury i stale odnawialnej ludzkiej skłonności do agresji, która ujawnia się stopniowo przez trzynaście lat trwania skutków szoku po dramacie jednej rodziny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe