Wygraj egzemplarze powieści „Niewidzialni” Natalii Delewy [ZAKOŃCZONY]

23 lipca 2021

Przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Niewidzialnych” – debiutanckiej powieści bułgarskiej pisarki Natalii Delewy, którą w Polsce opublikowało Wydawnictwo Wyszukane.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która oddaje głos ludziom żyjącym często na obrzeżach społeczeństwa i postrzeganym przez większość stereotypowo. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaką nagrodę otrzymała w rodzinnym kraju powieść „Niewidzialni”? (2) Czy znasz jakichś żyjących bułgarskich pisarzy – oprócz Natalii Delewy – których książki ukazały się w Polsce? Wymień przynajmniej trzech.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Powieść „Niewidzialni” Natalii Delewy otrzymała w rodzinnym kraju autorki – w Bułgarii – nagrodę za Najlepszą Debiutancką Powieść (właściwie Peroto Literary Award). W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie nazwiska, jak Georgi Gospodinow, Alek Popov, Emił Andreew, Bojan Biołczew, Teodora Dimowa, Ina Wyłczanowa czy Kapka Kassabova.

Egzemplarze powieści „Niewidzialni” Natalii Delewy otrzymują:

Beata Sikorska,
Tomasz Górecki,
Agnieszka Gałda.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Natalia Delewa – Niewidzialni”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 2 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis wydawcy: Niewidzialni ludzie mają imiona, głos i tożsamość. Żyją obok nas. Wszędzie. Młoda kobieta, wychowana w domu dziecka, próbuje uporać się z traumami dzieciństwa. Romski chłopiec pragnie uratować swoją umierającą matkę. Niegdyś sławna baletnica, dziś – zapomniana przez świat kociara. Syryjska rodzina w obozie dla uchodźców walcząca o przetrwanie.

Dziewięć historii poruszających kwestie nierówności społecznej, queer, niepełnosprawności fizycznej, ubóstwa, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji. Książka została przetłumaczona dzięki wsparciu bułgarskiego Narodowego Funduszu Kultury.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe