banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Glacier Express ? 9.15” Janusza Majewskiego [ZAKOŃCZONY]

13 grudnia 2014

Glacier-Express-konkurs
Z okazji premiery nowej powieści Janusza Majewskiego pt. „Glacier Express ? 9.15” wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Pięć egzemplarzy powieści opisującej podróż życia dwójki starych przyjaciół ekskluzywnym pociągiem Glacier Express rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Janusz Majewski, choć z powodzeniem realizuje się jako pisarz, znany jest głównie jako reżyser filmowy. Wymień co najmniej pięć jego filmów, które są adaptacjami utworów literackich.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Glacier Express ? 9.15”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 23 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź powinna zawierać co najmniej pięć z następujących tytułów: „’Awatar’, czyli zamiana dusz”, „Błękitny pokój”, „Czarna suknia”, „Ja gorę!”, „Wenus z Ille”, „Mistrz tańca”, „Urząd”, „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię”, „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha”, „Stracona noc”, „Słona róża”, „Upiór w kuchni”, „Lekcja martwego języka”, „C.K. Dezerterzy”, „Mrzonka”, „Okno zabite deskami”, „System”, „Zazdrość i medycyna”, „Zaklęte rewiry”.

Egzemplarze powieści „Glacier Express ? 9.15” otrzymują:

Mariusz Gawron,
Beata Niwa,
Wojciech Balicki,
Patrycja Krzywda-Lubiecka,
Artur Kornacki.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Glacier_ExpressJanusz Majewski „Glacier Express ? 9.15”

Opis: Janusz Majewski ? reżyser, pisarz ceniony przez czytelników i gremia jurorskie ? tym razem zabiera nas w podróż. Podróż życia. Nie dla oszałamiających widoków za oknami ekskluzywnego Glacier Expressu. Malownicza Szwajcaria jest zaledwie tłem, pretekstem do spotkania przyjaciół. Karola, w którego mistrzowskich ripostach rozpoznać można samego Autora (elementy autobiograficzne świetnie łączą się z fikcją literacką), i Maxa, który po wydarzeniach ?68 roku wyemigrował z Polski, ale nigdy nie przestał żyć jej sprawami. To podróż do wspomnień z dzieciństwa, do zaczarowanego Lwowa i Kresów ? utraconej Atlantydy. Do lat młodości spędzonej w Krakowie. Do pierwszych (drugich, trzecich?) miłości, do absurdów życia (nie tylko w PRL-u). Bo to właśnie życie jest głównym bohaterem książki. Życie, które przyjdzie pożegnać. Z żalem czy ulgą? ? zastanawiają się dwaj starsi panowie, przypominający chwilami bohaterów słynnego kabaretu, to filozofów z Nalewek; to greckich stoików, to znów lwowskie baciary. Rozmowa o Życiu? I już? Nie! Zbrodnia?! Oczywiście, nawet dwie! Miłość? Też niejedna. Namiętności ? i to nie tylko we wspomnieniach. Ile może się wydarzyć, gdy o 9.15 do Glacier Expressu wsiądzie dwóch prawdziwych miłośników życia?

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe