banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Portret rodziny z czasów wielkości” Macieja Łubieńskiego

9 listopada 2020

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze wspomnieniowej książki „Portret rodziny z czasów wielkości”, napisanej przez Macieja Łubieńskiego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która zabiera nas w pełną ciepła i ironii podróż po dziejach jednego z najsławniejszych polskich rodów szlacheckich. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jakie jeszcze rodziny – oprócz Łubieńskich – używały herbu Pomian? Wymień przynajmniej trzy nazwiska. (2) Autor książki, Maciej Łubieński, jest współtwórcą oraz scenarzystą kabaretu. Jak nazywa się ten kabaret?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Łubieński – Portret rodziny z czasów wielkości”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 21 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: „Łubieńscy. Portret rodziny z czasu wielkości” to opowieść o tym jak skromna szlachta z kaliskiego, wdrapała się na szczyt, i o tym, jak z niego spadła. Częściowo na własne życzenie, częściowo z wyroku Historii. Bohaterami książki są wielkie postacie historyczne – biskupi Maciej i Stanisław Łubieński z epoki Wazów, Feliks Łubieński, minister sprawiedliwości Księstwa Warszawskiego i jego żona Tekla z Bielińskich, wybitna dramatopisarka. Ale na kartach książki pojawiają się także postacie szerzej nieznane, jak pradziadek autora, ziemianin marzyciel Tadeusz Łubieński, czy siostra pradziadka, przełożona urszulanek, pierwsza polska zakonnica z doktoratem – Cecylia Łubieńska. Przez opowieść o Łubieńskich przewijają się żołnierze, politycy, milionerzy i bankruci.

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe