banner ad

Wygraj egzemplarze kryminału „Tulipanowy wirus” [ZAKOŃCZONY]

28 września 2015

tulipanowy-wirus-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze bestsellerowej powieści „Tulipanowy wirus” autorstwa holenderskiej pisarki Daniëlle Hermans.

Pięć egzemplarzy znakomitego kryminału osadzonego we współczesnym Londynie, którego zagadka sięga XVII-wiecznej Holandii i tulipanów, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Czym była tulipomania?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Tulipanowy wirus”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 11 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź powinna brzmieć w skrócie następująco: Określenia tulipomania używano do opisania mody na hodowlę tulipanów szerzącą się w XVII-wiecznej Holandii, która doprowadziła do ogromnego wzrostu cen cebulek tych kwiatów.

Egzemplarze powieści „Tulipanowy wirus” otrzymają:

Emilia Jankiewicz,
Tomasz Lojtek,
Dariusz Różycki,
Dorota Chrzanowska-Florków,
Joanna Psiurska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

tulipanowy-wirusDaniëlle Hermans „Tulipanowy wirus”

Opis: Alkmaar, Holandia, 1636. Szanowany szynkarz i handlarz tulipanami Wouter Winckel zostaje znaleziony martwy w swojej gospodzie. Zaszlachtowano go, a w usta wepchnięto antyreligijną broszurę. Winckel był właścicielem najpiękniejszej kolekcji tulipanów w całej Zjednoczonej Republice Siedmiu Prowincji Niderlandzkich, w tym najbardziej pożądanej i drogiej cebulki, Semper Augustus. Dlaczego musiał umrzeć? Kto chciał go zabić? Londyn, 2007. Historia zdaje się zataczać koło. Franka Schoellera znajduje jego siostrzeniec, Alek. Umierający trzyma siedemnastowieczną księgę o tulipanach, która może wyjaśnić przyczyny jego śmierci. Z pomocą Damiana, amsterdamskiego antykwariusza, Alek próbuje rozwiązać zagadkę, ale przyjaciele szybko sobie uświadamiają, że teraz oni ryzykują życiem. „Tulipanowy wirus” to dziejący się w szybkim tempie kryminał oparty na szaleństwie tulipomanii w XVII-wiecznej Holandii – pierwszego takiego zdarzenia w dziejach. To historia, która opowiada o wolnej woli, nauce i religii, ale także o chciwości, pysze i arogancji.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe