Wygraj egzemplarze komiksu z serii „Najemnik” Vicente Segrellesa [ZAKOŃCZONY]

3 stycznia 2021

We współpracy z Wydawnictwem Kurc przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać egzemplarze pierwszego tomu serii komiksowej „Najemnik” Vicente Segrellesa.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze albumu otwierającego wychwalaną przez samego Federico Felliniego serię heroic fantasy, która traktuje o przygodach bezimiennego, szlachetnego wojownika z Krainy Wiecznych Chmur. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile tomów serii „Najemnik” ukazało się do tej pory w Polsce nakładem Wydawnictwa Kurc? (2) Czy znasz jakichś innych hiszpańskich twórców komiksowych, których komiksy ukazały się w Polsce? Wymień przynajmniej trzech.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Do tej pory w Polsce nakładem Wydawnictwa Kurc ukazało się 5 tomów serii „Najemnik”: „Kult Świętego Ognia”, „Formuła”, „Próby”, „Ofiara” i „Forteca”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie nazwiska, jak Juanjo Guarnido, Óscar Martín, Ana Mirallès, César Ferioli, Francisco Ibáñez, Enrique Sánchez Abulí, Jordi Bernet Cussó, Juan Díaz Canales, czy Enrique Fernández Peláez.

Egzemplarze komiksu „Najemnik” otrzymują:

Adam Garbacik,
Marek Zawadzki,
Jadwiga Suska,
Beata Lech.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Najemnik – Vicente Segrelles”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 14 stycznia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Gdzieś w zaginionym świecie, w Krainie Wiecznych Chmur porwano żonę możnowładcy. Najemnik ma ją uratować. Nie będzie to łatwe, ponieważ skrępowana kobieta wisi nad przepaścią na skalnym występie. Jednak Najemnik to profesjonalista, jest przygotowany na przeciwności.

Vicente Segrelles, hiszpański malarz i ilustrator znany w Polsce dotychczas z okładek książek i czasopism, przedstawia fascynujący świat fantasy. Segrelles tworzy doskonałą iluzję za pomocą farb olejnych. Dzięki oryginalnej technice komiks wyróżnia się wyśmienitym wyczuciem koloru, perfekcyjnymi proporcjami postaci i niesamowitą atmosferą. Na planszach ożywają smoki, legendarne stwory i piękne kobiety. Zanurzamy się w nierealnej opowieści, która niczym mit fascynuje, ale również wywołuje strach i dreszcz.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe