banner ad

Wygraj podwójne wejściówki na warszawskie seanse filmu „Noc 12 października” na podstawie książki Pauline Guény [ZAKOŃCZONY]

25 lutego 2023

Z okazji kinowej premiery filmu „Noc 12 października”, nakręconego na podstawie książki Pauline Guény, która przez rok mieszkała z brygadami kryminalnymi wersalskiej policji, wspólnie z dystrybutorem Aurora Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy dziesięć podwójnych wejściówek na seans filmu „Noc 12 października” w Kinotece w Warszawie. Wejściówki można wykorzystać w terminie od 28 lutego do 16 marca zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile Cezarów, czyli francuskich nagród filmowych, zdobył film „Noc 12 października”? Podaj też, w jakich kategoriach filmowi przyznano statuetki.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie brzmi: Film zdobył łącznie sześć statuetek, w kategoriach: „najlepszy film”, „najlepszy aktor drugoplanowy”, „najlepszy reżyser”, „najbardziej obiecujący aktor”, „najlepszy dźwięk”, „najlepszy scenariusz adaptowany”.

Podwójne wejściówki otrzymali:

Aleksandra Suchoń,
Kacper Kowalczyk,
Adrianna Janyszko,
Magdalena Reichert,
Michał Fronc,
Małgorzata Sobańska,
Aleksandra Markowska,
Marcin Miksza,
Julia Surma,
Łukasz Janyszko.

Zaproszenia zostały przekazane laureatom.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Noc 12 października – premiera w kinie”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 28 lutego, o godzinie 09:59 (rano).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Prędzej czy później każdy policyjny śledczy trafia na sprawę, której nie potrafi rozwikłać i staje się ona dla niego rodzajem niezdrowej obsesji. Dla Yohana, świeżo upieczonego szefa wydziału kryminalnego w Grenoble, może nią okazać się tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny imieniem Clara, do jakiego właśnie doszło na terenie będącym pod jego jurysdykcją.

Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa. Bezradność miesza się z frustracją, gdy pomimo wytężonej pracy wciąż jedyną pewną informacją pozostaje fakt, że do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 12 października.

Dominik Moll w swoim nowym filmie odsłania kulisy pracy wydziału kryminalnego. Choć opowieść ujęta jest w formułę trzymającego w napięciu thrillera, wydaje się że, drobiazgowy portret zdominowanego przez mężczyzn świata, w którym nie ma miejsca na słabości, jest tu istotniejszy niż rozwiązanie kryminalnej zagadki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: filmowe