Premiera słuchowiska „Ryjówka Przeznaczenia” na podstawie komiksu Tomasza Samojlika

4 maja 2015

ryjowka-przeznaczenia_sluchowisko_premiera_1
Pod koniec kwietnia odbyła się premiera słuchowiska na podstawie komiksu autorstwa Tomasza Samojlika „Ryjówka Przeznaczenia”. W rolach głównych usłyszeć można m.in. Marcina Hycnara, Julię Kamińską, Mirosława Zbrojewicza oraz Marietę Żukowską. W postać narratora wcielił się Artur Barciś. Jest to druga, po „Kajko i Kokoszu”, produkcja warszawskiego studia Sound Tropez skierowana do najmłodszych słuchaczy.

„Ryjówka Przeznaczenia” to opowieść o procesach ekologicznych z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej – ryjówek. Tym niewielkim, ruchliwym i wiecznie głodnym zwierzętom przydarzają się przygody o epickiej skali. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni, w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?

ryjowka-przeznaczenia_sluchowisko_premiera_2

„Gdy pierwszy raz przeczytaliśmy komiks Tomka Samojlika 'Ryjówka Przeznaczenia’, byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego w jak ciekawy, przystępny i zabawny sposób pokazał świat zwierząt i zachodzące w nim procesy ekologiczne. Świat, który jak się okazało jest pełen różnych i niezwykłych dźwięków, które najpierw musieliśmy poznać, a następnie odtworzyć w taki sposób, aby słuchacz miał wrażenie, że faktycznie znajduje się w ogromnej puszczy, pośród traw, a tuż nad jego głową rozpościera się odgłos dzięcioła stukającego w stare dęby czy szumu wody z pobliskiego strumyka” ? mówi Michał Szolc, producent ze studia Sound Tropez i pomysłodawca komiksowych słuchowisk.

ryjowka-przeznaczenia_sluchowisko_premiera_3

„Ryjówka Przeznaczenia” to pierwsza z trzech części komiksów opowiadających o losach małych mieszkańców lasów ? ryjówkach. Pozostałe to „Norka Zagłady” oraz „Powrót Rzęsorka”.

W słuchowisku na podstawie komiksu wystąpili: Robert Czebotar (Labhallan), Marcin Hycnar (Dobrzyk), Julia Kamińska (Śmiłka), Marieta Żukowska (Korina). W pozostałych rolach możemy usłyszeć: Grzegorza Heromińskiego, Agnieszkę Mrozińską-Jaszczuk, Grzegorza Pawlaka, Miłogosta Reczka, Agatę Skórską, Annę Srokę-Hryń, Mirosława Zbrojewicza, Wojciecha Żołądkowicza. Narratorem opowieści jest Artur Barciś.

Poniżej możecie wysłuchać fragmentu słuchowiska „Ryjówka Przeznaczenia”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: słuchowiska